مراقبت پوست

آیا ضد آفتاب پوست را روشن می‌کند؟

آیا ضد آفتاب پوست را روشن می‌کند؟

عوامل زیادی وجود دارد که پوست را تغییر رنگ می‌دهد ما می‌خواهیم بدانیم که آیا ضد آفتاب پوست را روشن می‌کند؟ برای اینکه بعد از زدن ضد آفتاب پوستمان روشن شود چه نوع کرم ضد آفتابی را انتخاب کنیم؟ برای به دست آوردن جواب این سوالات تا آخر با ما همراه باشید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش تولید ملانین در بدن می‌شود و باعث تیره‌تر شدن رنگ پوست خواهد شد.

ملانین رنگدانه‌ای است که از لایه‌های زیرین پوست در برابر آسیب نور خورشید محافظت می‌کند. هرچه پوست در برابر با نور خورشید آسیب بیشتری ببیند ملانین بیشتری تولید خواهد شد. این امر باعث تیره رنگ تیره‌تر شدن پوست می‌شود وقتی که از نور آفتاب و خورشید دور باشید وضعیت معکوس خواهد شد پوست رنگ طبیعی خود را به دست خواهد آورد.

کرم ضد آفتاب باکیفیت همچون کرم ضد آفتاب ایزدین اورجینال بهترین محصول برای جلوگیری از این مشکلات است و پوست را در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت خواهد کرد. ما می‌خواهیم بدانیم که تاثیر ضد آفتاب در رنگ پوست چگونه است.

چه عواملی باعث تغییر رنگ پوست می‌شوند؟

پوست انسان‌ها متفاوت است به طوری که از سفید تا قهوه‌ای تیره را در خود جای می دهد. ملانین روی رنگ پوست افراد و همچنین مو و رنگ چشم هم تاثیر می‌گذارد. عوامل دیگری که در رنگ پوست تاثیر گذارند که در ادامه بیشتر درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

چه عواملی باعث تغییر رنگ پوست می‌شوند؟

عوامل ژنتیکی و ذاتی

سطح ملانین در پوست را ژنتیک تعیین می‌کند. افراد رنگ پوستی شبیه به والدین خود را دارند. اگر پدر و مادر تیره باشند ما هم پوستی تیره خواهیم داشت اگر آنها سفید هستند ما هم سفید هستیم. عوامل متعددی دیگری بر روی پوست تاثیر خواهند گذاشت مانند روشی که بدن هورمون‌ها را می‌سازد و نحوه انتقال این هورمون‌ها به سلول‌های تولید کننده ی ملانین. عوامل ژنتیکی قابل تغییر نیستند و به عنوان عوامل درونی شناخته شده‌اند.

عوامل بیرونی

در خارج از بدن عوامل گوناگونی وجود دارد که به طور مستقیم روی رنگ پوست تاثیر می‌گذارند. یکی از مهمترین این عوامل قرار گرفتن در معرض اشعه یووی است. اشعه‌های ماورای بنفش اثرات متفاوتی بر روی پوست را بر جای خواهند گذاشت.

وقتی که در معرض اشعه یو وی ای باشیم ملانین در لایه‌های پوست رنگدانه فوری را تولید خواهند کرد گاهی رنگدانه‌های پوست بعد از چند روز که از بودن در معرض نور خورشید گذشت خود را نشان می‌دهند، در این صورت تولید ملانین در پاسخ به قرار گرفتن به اشعه یو وی بی خورشید صورت می‌گیرد.

عواملی مانند افزایش سن و آسیب به دی‌ان‌ای هم از دیگر عوامل بیرونی هستند که بر نحوه تولید ملانین در بدن تاثیر می‌گذارند و باعث تغییر رنگ پوست خواهند شد.

تاثیر ضد آفتاب در رنگ پوست

ضد آفتاب اثر اشعه مضر نور خورشید را خنثی خواهد کرد به عنوان یک کرم یا لوسیون با مالیدن آن به پوست همچون یک سد دفاعی عمل می‌کند. استفاده از ضد آفتاب باعث می‌شود که رنگ پوست انسان در برابر نور خورشید هیچ تغییری نکند و رنگ طبیعی پوست حفظ شود. البته در این باره تصورهای غلطی وجود دارد که استفاده از ضد آفتاب باعث تغییر رنگ پوست خواهد شد.

همه افراد برای داشتن پوست سالم و شاداب در هر سنی باید از این محصول عالی استفاده کنند. برای جواب به این سوال که آیا کرم ضد آفتاب پوست را روشن می‌کند باید بگوییم که خیر. کرم ضد آفتاب باعث می‌شود که رنگ طبیعی پوست حفظ گردد. البته سوالات دیگر همچون انیکه چرا ضد آفتاب پوست را تیره می‌کند؟ وجود دارد که ما در قسمت بلاگ های رنیمو کامل به این سری سوالات پاسخ داده ایم.

کرم ضد آفتاب ضد لک و تاثیر آن در روشن شدن پوست

ما در این مقاله به این مورد که کرم ضد آفتاب باعث تغییر رنگ نمی‌شود اشاره کردیم اما یک مورد استثنا وجود دارد آن هم درباره کرم ضد آفتاب ضد لک است.

ضد آفتاب‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند یکی از محبوب‌ترین آنها ضد آفتاب ضد لک است. این نوع کرم باعث روشن کنندگی پوست می‌شود با استفاده از این محصول می‌توانیم به برطرف کردن لک‌های ناشی از آفتاب کمک کنیم و رنگ چهره را هماهنگ نماییم.

کرم ضد آفتاب ضد لک و تاثیر آن در روشن شدن پوست
ترکیباتی مانند ویتامین سی و عصاره‌هایی مانند شیرین بیان در این محصولات وجود دارند. وقتی تغییر رنگ پوست را در صورت خودخواهید دید که از ضد آفتابی با خاصیت ضد لک و روشن کنندگی استفاده کنید. آلفا هیدروکسی اسید یا aha یکی دیگر از ترکیباتی است که در بسیاری از ضد آفتاب‌های ضد لک وجود دارد و موجب لایه برداری پوست و حذف سلول‌های حاوی رنگدانه اضافی می‌شود.

برای جلوگیری از بروز مجدد لک‌ها هم می‌توانید از مزایای کرم ضد آفتاب ضد لک استفاده کنید. طرز استفاده درست و به اندازه یک ضد آفتاب هم بسیار مهم است. چون اگر یک ضد آفتاب به اندازه زده نشود و در معرض نور خورشید قرار بگیرید ممکن است رنگ پوست شما تغییر کند.

در آخر باید این را بدانیم هر نوع محصولی که برای پوست خود استفاده می‌کنیم باید مناسب باشد این در مورد ضد آفتاب هم صدق می‌کند. پس اول نوع پوست خود را بشناسید مرتبط با آن اقدام به خرید ضد آفتاب باکیفیت و از فروشگاه های معتبر همچون رنیمو کنید. اگر یک ضد آفتاب درست فرموله نشده باشد یا متناسب پوست شما نباشد ممکن است باعث مشکلاتی در پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *