مراقبت پوست

چرا ضد آفتاب پوست را تیره می‌کند؟

چرا ضد آفتاب پوست را تیره می‌کند؟

استفاده از ضد آفتاب برای همگان بسیار ضروری و قابل استفاده است اما افرادی هستند که از تیره شدن رنگ پوست بعد از استفاده از ضد آفتاب ناراضی هستند. و این امر که بعد از استفاده از محصولات مختلف رنگ آنها تیره‌تر از رنگ طبیعی می‌شود منجر به نارضایتی و سردرگمی آنها خواهد شد. سوال اصلی همه ی ما این است که چرا ضد آفتاب پوست را تیره می‌کند؟

در بعضی از افراد تغییر رنگ پوست به سمت سیاهی یا تیره بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب پیش می‌آید که به آن تیرگی ضد آفتابی گفته می‌شود. ما در این مطلب دلایل تیره شدن پوست و نوع استفاده از این کرم را بررسی خواهیم کرد.

به چه دلایلی پوست بعد از استفاده از ضد آفتاب تیره می‌شود؟

استفاده از ضد آفتاب به صورت روزانه بسیار مهم است که به حس سلامت پوست و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از تابش مضر نور خورشید می‌پردازد. اما یک ضد آفتاب مناسب باید با توجه به نوع پوست و نیاز آن انتخاب شود. تیره شدن رنگ پوست بعد از استفاده از ضد آفتاب اکثراً به دلیل استفاده نامناسب ضد آفتاب است این امر برای افرادی منجر به نگرانی خواهد شد اما با توجه به توصیه‌هایی که می‌توان در این زمینه رعایت کرد می‌توان این مشکل را به حداقل رساند.

انتخاب درست یک ضد آفتاب بسیار مهم است و مشاوره با یک متخصص پوست می‌تواند این انتخاب را برای ما آسان کند چون یک پزشک با توجه به نوع پوست و تاریخچه و حساسیت‌ها و نیاز شخصی محصولات مناسب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

اس پی اف یک ضد آفتاب هم امری اساسی است spf به میزان محافظت از پوست در برابر تابش uvb اشاره دارد. اگر زیاد در معرض تابش نور خورشید هستید باید ضد آفتاب‌هایی با spf بالاتر را انتخاب کنید پس با توجه به این مورد هم توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت داشته باشید تا نیازهای دقیق را تعیین شود.

در انتخاب یک ضد آفتاب به رنگ آن هم دقت کنید معمولاً ضد آفتاب‌ها در فرمول و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در دسترس هستند، ضد آفتابی باید انتخاب شود که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد و از ظاهر تیره شدن جلوگیری کند.

به چه دلایلی پوست بعد از استفاده از ضد آفتاب تیره می‌شود؟

نکاتی که در هنگام خرید کرم ضد آفتاب باید به یاد داشت

برای تهیه یک ضد آفتاب خوب معیارهای زیادی مطرح می‌شود که تعدادی از آنها مربوط به خود محصول و تعدادی به ویژگی‌های پوست افراد بستگی دارد.
این موارد شامل گزینه‌های زیر هستند

واکنش پوست

قبل از استفاده از هر محصولی باید روی پوست خود تست واکنش انجام دهید. به این منظور است که مقدار کمی از کرم را بر روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید یک ساعت منتظر بمانید اگر پوست شما به آن واکنشی نداشت انتخاب آن کار درستی است اما ممکن است حساسیت پوستی به آن محصول داشته باشید. این واکنش‌ها شامل قرمزی، تورم، التهاب، جوش زدن هستند که به هیچ وجه نباید از محصول استفاده کنید.

چهره و رنگ مو

موردی که تاثیر زیادی در انتخاب رنگ یک کرم ضد آفتاب دارند چهره و رنگ مو است.کسانی که موهای قهوه‌ای دارند بهتر است کرم ضد آفتاب با تناژ گرم و تیره را انتخاب کنند. اگر توناژ رنگ پوست طبیعی است نه گرم و نه سرد استفاده از ضد آفتاب با رنگ بژ یا گندمی پیشنهاد می‌شود. البته روی پکیج کرم‌های ضد آفتاب راهنمایی وجود دارد که برای تشخیص رنگ مناسب می‌توانید از آن استفاده کنید.

اس پی اف یک ضد آفتاب

ضد آفتاب باید با توجه به اس پی اف آن انتخاب شود. ساعتی که در معرض تابش مستقیم خورشید هستید، فرکانس تجدید کرم یا منطقه جغرافیایی شما بسیار در انتخاب یک ضد آفتاب نقش دارد به طور کلی هرچه اس پی اف بالاتر باشد محافظت بهتر و بیشتری در برابر تابش‌های مضر خورشید قرار می‌گیرد. مهم است که با توجه به نیازهای خود spf مناسب را انتخاب کنید.

اگر می خواهید با نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب آشنا شوید می توانید به مطلب نحوه صحیح استفاده از ضدآفتاب سر بزنید.

بعد از استفاده از ضد آفتاب چه کار کنیم که پوست تیره نشود؟

قبل از استفاده از محصول از مناسب بودن آن برای پوست خود اطمینان پیدا کنید و این نکات را رعایت کنید. مارک‌های زیاد و تخصصی در بازار وجود دارد که برای محافظت از پوست بسیار مناسب هستند. این مارک‌ها تحت نظر متخصصان پوست توسعه یافته‌اند پس برای انتخاب بهتر یک محصول با متخصص در انتخاب یک برند مشاوره بگیرید.

انواع مختلفی از یک ضد آفتاب در بازار موجود است اول پوست خود را بشناسید و طبق آن ضد آفتابی را برای خود انتخاب کنید.

مدت زمان ماندن در فضای باز هم مهم است می‌تواند بعد از استفاده از ضد آفتاب رنگ پوست شما را تیره کند در این مورد به اس پی اف ضد آفتاب باید توجه کرد.

بعد از استفاده از ضد آفتاب چه کار کنیم که پوست تیره نشود؟

اگر مدت کوتاهی بیرون هستید ضد آفتاب اس پی اف معمولی کافی است اما اگر قصد دارید طولانی مدت در آفتاب قرار بگیرید استفاده از ضد آفتاب با spf بالاتر را پیشنهاد می‌کنیم. که باید به صورت اصولی تمدید شود تا پوست در مقابل تابش‌های مضر خورشید محافظت شود و رنگ به تیرگی نزند.

رطوبت هم باعث ناهماهنگی ضد آفتاب و پوست می‌شود پوست را چرب می‌کند از این رو بعد از استفاده از ضد آفتاب مدتی صبر کنید تا کاملاً جذب پوست شود سپس از مرطوب کننده و محصولات آرایشی استفاده نمایید. استفاده از این محصول برای همه ی افراد هم دارای پوست روشن و هم پوست تیره ضروری است.

ضد آفتاب به ندرت به تغییر دائمی رنگ پوست منجر می‌شود اما برعکس این ادعاها از ایجاد لکه‌های رنگی ناشی از تابش نور خورشید جلوگیری می‌کند.

تا اینجا به خوبی با چرا ضد آفتاب پوست را تیره می‌کند آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب علت جوش درآوردن بعد از ضد آفتاب زدن دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

و در نهایت در انتخاب کرم ضد آفتاب باید هم مشخصات محصول و هم ویژگی‌های پوست را به درستی بشناسید این اقدامات باعث می‌شود تا از مزایای محافظت از پوست در مقابل تابش خورشید بهره ببرید و به طور ناخواسته پوست نیز تیره نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *