مراقبت پوست

چه موقع از تونر استفاده کنیم؟

چه موقع از تونر استفاده کنیم؟

امروزه CTM به الفبای دنیای زیبایی تبدیل شده است که مخفف عبارت کلینز، تونر و مرطوب کردن می‌باشد. کلینز خود به معنی تمیز کردن، تونر یا تقویت و مرطوب کردن است. این سه مرحله اساس روتین مراقبت از پوست می‌باشند اگر می‌خواهید پوستی بدون عیب داشته باشید باید بسیار به این موارد توجه نمایید. در ادامه ی این مطلب چه موقع از تونر استفاده کنیم؟ و به یک سری از سوالات شما پاسخ داده می شود پس تاانتهای این مطلب رنیمو با ما همراه باشید.

تونر چیست؟

تونر یک محصول مایع مراقبت از پوست است که بسیار به آب شباهت دارد تاثیر زیادی هم در حفظ سلامت و پاکسازی پوست دارد اما بعضی از افراد از آن استفاده می‌کنند اما قدرت و اثربخشی این محصول را نمی‌دانند. اغلب به طور منظم از آن استفاده نمی‌شود.

تونر چیست؟

تونر با پوست چه می‌کند؟

گفتیم که تونر یک نوع مایع است، مایعی است که به خلاص شدن از شر هرگونه ناخالصی در پوست صورت پس از پاکسازی کمک می‌کند. به اصلاح این محصول به منافذ پوست کمک می‌کند که کوچکتر به نظر برسند و همچنین پوست صورت را آبرسانی می‌کند. نمی‌گذارد پوست زیاد از حد خشک شودو از چرب شدن بیش از حد آن جلوگیری می‌کند. پس استفاده از آن بسیار حائز اهمیت است.

مزایای استفاده از تونر برای پوست

دغدغه بسیاری از افراد مخصوصاً بانوان داشتن پوستی شاداب و با طراوت است. تونر سرشار از مواد مغذی پوست مانند گلیسیرین، آنتی اکسیدان، عوامل ضد التهاب، اسیدها و غیره می‌باشد. همه این مواد به جوانسازی و احیای پوست کمک می‌کند. تونر دارای فرمول سبک است که به اعماق پوست نفوذ می‌کند و باعث آبرسانی و هیدرات پوست می‌شود.

مواد طبیعی هم در آن به کار می‌رود که عبارتند از ویتامین e، آلوورا، سلول‌های ساقه گیاهان، روغن چای سبز و غیره که همه به پاکسازی منافذ پوست و مواد آرایشی که در پوست باقی مانده است کمک می‌کند و با استفاده از آن محصولات مراقبت از پوست به آن نفوذ می‌کنند. اگر لکه‌های گرد و غبار آرایش و کثیفی و سایر ناخالصی بر روی پوست صورت مانده باشد با استفاده از تونر به طور کامل از شر آنها خلاص خواهید شد؟و پوست برای دریافت مواد مغذی و؟محصولات مراقبت از پوست آماده می‌شود.

تونرها بسته به پوست‌های مختلف تهیه شده‌اند پس هر کسی باید پوست خود را بشناسد وبا توجه به آن تونر مناسب خود را انتخاب کند.

بهترین زمان استفاده از تونر

بهتر است که بلافاصله وقتی که پوست صورت شستشو داده می‌شود و قبل از اینکه از سرم و روغن‌های صورت و مرطوب کننده‌ها استفاده کنید گ از تونر استفاده شود. اگر قصد دارید پوست را به صورت مضاعف پاکسازی یا لایه برداری کنید پس از آن اما قبل از استفاده از هر یک از محصولات ترمیم کننده یا آبرسان پوست از تونر استفاده کنید.این به این دلیل است که پاکسازی به خلاص شدن از شر همه ناخالصی‌های سطحی که ممکن است پوست را مسدود کرده باشد کمک می‌کند و اما تونر به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند.

تا اینجا دانستید که تونر بسیار مهم است و می‌تواند در زیبایی و پاکسازی پوست بسیار اهمیت داشته باشد پس برای خرید تونر سراغ برندهای شناخته شده و معروف همچون سیمپل و اوردینری بروید. اگر که قصد تهیه تونر را دارید می توانید روی کلمه خرید تونر کلیک کنید.

دفعات استفاده از تونر در طول روز | چه موقع از تونر استفاده کنیم؟

می‌توانید صبح بعد از بیدار شدن و شب قبل از خواب خواب وقتی که صورت خود را شست و شو می‌دهید از تونر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای اینکه نتیجه بهتری از این محصول بگیرید یک دقیقه پس از شستشوی صورت از تونر استفاده کنید. اگر از تونر استفاده کردید اما پوست صورتتان به خارش افتاد و خشک شد دفعات استفاده از آن را کم کنید. به همراه استفاده از تونر از بقیه محصولات مراقبت از پوست مانند مرطوب کننده و سرم استفاده کنید.

بر روی محصول هم دستورالعمل‌هایی از زمان استفاده درج شده است که اگر طبق آن عمل کردید دوباره پوست شما خشک یا حساس شدتوصیه می‌کنیم در پایان شب از این محصول استفاده کنید چون این کار به پاکسازی پوست صورت از مواد آرایشی و آلودگی‌های باقیمانده در طول روز کمک زیادی می‌کند.

استفاده بیش از حد از تونر باعث خشکی پوست می‌شود پس هر روز از آن استفاده نکنید. بلکه بهترین زمان وقتی است که پوست شما به آن نیاز دارد. کسی که پوست چرب دارد لازم است یک روز در میان از تون استفاده کند، اگر پوست خشکی دارید فقط یک یا دو بار در هفته کافی است و همچنین تونرهای قوی‌تری که به منظور درمان جوش استفاده می‌شود استفاده دو روز یک بار آن کافی می‌باشد.

تا اینجا به خوبی با چه موقع از تونر استفاده کنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب فرق تونر و میسلار واتر چیست؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

دفعات استفاده از تونر در طول روز

آیا تونر با دست اعمال می‌شود؟

استفاده از تونر هم با پد پنبه‌ای و هم با دست امکان‌پذیر است. البته استفاده از پد پنبه‌ای به خلاص شدن از شر هرگونه باقیمانده مواد آرایشی و آلودگی کمک خواهد کرد. استفاده از آن با کمک دست به تعادل سطح ph و محافظت از پوست کمک می‌کند. ما در این مطلب به شناخت تونر و همچنین بهترین زمان استفاده از آن پرداختیم اگر تا اینجا با ما بوده باشید حتماً در مورد خصوصیات تونر شناخت پیدا کردید و اینکه یکی از بهترین محصولات آرایشی است که استفاده از آن برای همگان لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *