مراقبت پوست

چند بار در روز ضد آفتاب بزنیم؟

چند بار در روز ضد آفتاب بزنیم؟

بارها و بارها از مصرف ضد آفتاب برای همگان صحبت شده و تقریباً همه ما می‌دانیم یکی از مهم‌ترین محصولات ضد آفتاب است. و همیشه برای ما سوال است که چند بار در روز ضد آفتاب بزنیم؟ به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین محصولات آرایشی و محافظت از پوست شناخته شده است که در تمام طول سال مخصوصاً شش ماه اول سال بسیار کاربرد دارد.

شاید همه ما کلیاتی از کاربرد و فواید ضد آفتاب را بشناسیم اما نحوه استفاده اصولی بسیار مهم است و نباید از آن غافل باشیم و اینکه چه مقدار از ضد آفتاب باید بر پوست زده شود یا چند بار در روز از آن استفاده کنیم مهم‌ترین سوالاتی است که باید پاسخ درست آن را بدانیم.

برای عملی کردن آن اقدام کنیم به همین دلیل در این نوشته می‌خواهیم نحوه استفاده از ضد آفتاب را برای شما بازگو کنیم تا شما با اطلاعات کامل و صحیح استفاده از این محصول آشنا شوید.

ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب یک محصول آرایشی است که برای محافظت از پوست در برابر اشعه مضر خورشید uva.uvb ساخته شده است که استفاده از آن باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک پیری زودرس و حتی سرطان پوست می‌شود.

ضد آفتاب چیست؟

اهمیت تمدید کرم‌های ضد آفتاب روی پوست

این کرم‌ها یک لایه محافظ بر روی پوست را ایجاد می‌کنند که آسیب ناشی از اشعه ماورای بنفش را خنثی می‌کند. اما باید این را دانست به طور میانگیر میانگین حداکثر دو ساعت بعد از استفاده پوست را مراقبت می‌کند، بعد از این مدت باید دوباره از کرم ضد آفتاب استفاده شود.

اکثر متخصصان بر این باورند که این کرم‌ها باید دو ساعت یک بار تمدید شوند. مخصوصاً اگر در معرض تابش مستقیم آفتاب باشید، زمان زیادی در ماشین یا بیرون سپری کنید، در محل کار در کنار پنجره قرار بگیرید. وقتی که دسترسی اشعه خورشید به شما آسان باشد ضروری است که ضد آفتاب را به موقع تمدید نمایید.

بهترین زمان استفاده و تمدید کرم ضد آفتاب

توصیه شده است که ضد آفتاب هر روز صبح در آخرین مرحله روتین مراقبت از پوست باید استفاده گردد. نیم ساعت قبل از اینکه از منزل خارج شوید یا در معرض نور آفتاب قرار بگیرید مقداری از کرم ضد آفتاب را بر روی پوست بزنید. حدود دو بند انگشت از ضد آفتاب را بردارید و به پوست بزنید. اگر این اندازه کافی نباشد روی پوست تاثیر نمی‌گذارد و اثر محافظتی که باید را روی پوست نخواهد داشت.

کرم‌های ضد آفتاب با توجه به نوعشان باید هر ۲ تا ۴ ساعت مورد استفاده قرار بگیرد. اشعه در همه روزهای سال وجود دارد پس تفاوت ندارد که هوا آفتابی باشد یا ابری حتماً باید از آن استفاده شود. حتی در هنگام فعالیت‌های هوای سرد مانند اسکی و غیره ضروری است که ضد آفتاب تمدید شود.

نحوه درست تمدید کردن ضد آفتاب

برای تمدید کرم‌های ضد آفتاب نیاز نیست صورت شست و شو داده شود البته افرادی که در خانه هستند می‌توانند به راحتی ضد آفتاب خود را پاک کنند، دوباره آن را مصرف کنند اما اگر در خارج از منزل بودید امکان شست و شوی پوست نبود جای نگرانی نیست می‌توانید به کمک یک پد با حرکات ضربه‌ای عرق صورت را خشک کنید و پوست را تثبیت کنید.

سپس به اندازه دو بند انگشت کرم ضد آفتاب را در قسمت پشت دست یا درون یک قوطی خالی بریزید با استفاده از یک پد مقداری از آن را بردارید با حرکات آهسته ضربه‌ای به پوست صورت بزنید. پد را به روی پوست صورت نکشید این شیوه آسان‌ترین راه تمدید ضد آفتاب مخصوصاً در خارج از منزل است.این کار با کمک انگشتان دست هم قابل انجام است.

اگر ضد آفتاب از نوع بی‌رنگ انتخاب شود تمدید آن روی پوست راحت‌تر است، چون تمدید ضد آفتاب رنگی به خصوص روی آرایش کمی سخت است لازم است حتماً لایه قبلی پاک شود بعد ضد آفتاب را تمدید کنید.

انتخاب بافت این کرم و نوع آن می‌تواند در تمدید ضد آفتاب کار را آسان سازد. اگر پوست چرب دارید ضد آفتاب بدون چربی انتخاب کنید، برای پوست خشک ضد آفتاب مرطوب کننده مناسب‌تر است. کسانی هم که به شنا می‌روند یا زیاد عرق می‌کنند ضد آفتاب مقاوم در برابر آب برای آنها بهترین انتخاب می‌باشد.

تا اینجا به خوبی با چند بار در روز ضد آفتاب بزنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب قبل از ضد آفتاب چی بزنیم؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

تمدید ضد آفتاب بعد از شست و شو و شنا

اکثر ضد آفتاب‌ها در برابر رطوبت و آب مقاوم نیستند از این رو افرادی که زیاد عرق می‌کنند استفاده مجدد و هر دو ساعت از کرم ضد آفتاب پوستشان را در برابر اشعه نور خورشید محافظت می‌کند. افرادی هم که مشغول شنا یا در هوای آزاد هستند باید هنگام شنا از ضد آفتاب استفاده نمایند اما ضد آفتاب‌های ضد آب هم ضروری است که هر دو ساعت یک بار تمدید شوند.

از طرفی هم هر بار که پوست خود را با حوله خشک می‌کنند باید کرم را دوباره بزنند.

تمدید ضد آفتاب بعد از شست و شو و شنا

اگر تا آخر این مقاله با ما همراه بوده باشید به مفید بودن یک کرم ضد آفتاب حتماً پی برده‌اید و اینکه باید هر دو ساعت یک بار پوست در مقابل نور خورشید و اشعه‌های آن باید محافظت شود. اما این نکته را ذکر کنیم که سعی کنید از ضد آفتاب اورجینال و باکیفیت استفاده کنید تا به پوستتان آسیب وارد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *