مراقبت پوست

قبل از ضد آفتاب چی بزنیم؟

قبل از ضد آفتاب چی بزنیم؟

یکی از مهمترین محصولات روتین پوستی ضد آفتاب است که باید هر روز بدون استثنا از آن استفاده شود. اما به غیر از ضد آفتاب استفاده ازمحصولات دیگری مانند کرم پودر، مرطوب کننده و غیره هم بسیار مهم است و همیشه این سوال ممکن است پیش بیاید که قبل از ضد آفتاب باید کدام یک از محصولات آرایشی را بزنیم؟

ما در این مطلب رنیمو می‌خواهیم به شما این را بگوییم که چه محصولاتی قبل از ضد آفتاب زده می‌شود پس تا آخر با ما همراه باشید که برای همیشه به جواب درست برسید.

قبل از ضد آفتاب چی بزنیم؟

آخرین مرحله از روتین پوستی زدن ضد آفتاب می‌باشد،اما مهم است بدانیم قبل آن چه محصولی را استفاده کنیم. مراحل روتین پوستی که قبل از ضد آفتاب انجام باید انجام شود عبارتند از….

1. شست و شوی صورت

روتین پوستی در اول صبح با شستشوی آن آغاز می‌شود اما نباید با آب خالی شستشو شود بهتر است از یک شوینده مناسب برای پوست خود استفاده کنید تا محصولاتی که شب قبل از خواب به صورتتان زده‌اید و همچنین آلودگی‌هایی که بر روی بالشت وجود دارد ممکن است روی پوست نشسته باشد باید از روی صورت پاک و تمیز شوند.

2. استفاده از تونر

بعد از اینکه صورت خود را شستید و آن را خشک کردید توصیه می‌کنیم که از یک تونر مناسب برای پوست خود استفاده کنید. تونر باعث پاکسازی عمقی پوست می‌شود و آلودگی‌های باقیمانده را از روی پوست حذف می‌کند به همین دلیل باعث شفافیت و شادابی صورت می‌شود. آن را برای جذب محصولات مراقبت مانند ضد آفتاب و مرطوب کننده آماده می‌کند.

استفاده از تونر

3. استفاده از مرطوب کننده و آبرسان

بعد از استفاده از تونر نوبت به مرطوب کننده می‌رسد ترتیب زدن مرطوب کننده و ضد آفتاب اینگونه است که اول باید به پوست یک آبرسان، مرطوب کننده سبک زده شود بعد از آن ضد آفتاب بزنید. فقط مرطوب کننده نباید بافت کرمی غلیظی داشته باشد چون در این صورت یک لایه محافظ قوی روی پوست تشکیل می‌شود و ضد آفتاب به خوبی نمی‌تواند بر پوست جذب شود پس اثر خود را اعمال نمی‌کند.

4. استفاده از ضد آفتاب

ضد آفتاب‌ها در آخرین مرحله روتین پوستی قرار دارد. بایدآن را به عنوان آخرین محصول بر روی پوست بزنید فقط به یاد داشته باشید که باید از ضد آفتابی استفاده کنید که…

  • اس پی اف آن حداقل ۳۰ و طیف اثر گسترده داشته باشد.
  • مناسب برای نوع پوست شما باشد.
  • در برابر تعریق و آب مقاوم باشد.

استفاده از ضد آفتاب

5. توجه به استفاده از ضد آفتاب برای دور چشم

پوست اطراف دور چشم نازک و حساس است و حتماً باید وقتی که به بیرون می‌روید از ضد آفتاب برای پوست دور چشم هم استفاده کنید. افرادی وجود دارند که استفاده از ضد آفتاب برای دور چشم را فراموش می‌کنند اما بسیاری از افراد هم ضد آفتابی را که به صورت خود می‌زنند به دور چشم هم می‌زنند که کاملاً اشتباه و غلط است. همانطور که گفتیم پوست دور چشم نازک و حساس است پس ضد آفتاب‌های صورت برای دور چشم مناسب نیستند.

ترکیباتی که در ضد آفتاب‌ها وجود دارد ممکن است باعث حساسیت پوست دور چشم شود. برای حل این مشکل باید ضد آفتاب‌هایی را تهیه کنید که مخصوص دور چشم هستند یا ضد آفتاب‌هایی که برای صورت استفاده می‌کنید اما روی آنها نوشته شده برای دور چشم هم قابل استفاده هستند. ضد آفتاب‌های مینرال ژیل بوته، ضد آفتاب ایزدین فیوژن واتر، آکووا نیوژن سولاریس آردن همگی از این نوع ضد آفتاب‌ها می‌باشند.

برای نکته و در آخر باید این را بگوییم که استفاده ازضد آفتاب در روتین روزانه بسیار مهم و الزامی است اما نحوه زدن آن برای تاثیرگذاری بیشتر باید در نظر گرفته شود. اگر این مراحل را به درستی انجام دهید می‌توانید پوست خود را در برابر آلودگی و اشعه‌های مضر در امان بدارید.

افرادی وجود دارند که به صورت نامناسب از ضد آفتاب استفاده می‌کنند و این افراد نباید انتظار این را داشته باشند که ضد آفتاب اثر خود را روی پوست بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *