مراقبت پوست

آیا در شب هم باید ضد آفتاب زد؟

آیا در شب هم باید ضد آفتاب زد؟

در این مقاله ما قصد داریم که به این سوال که آیا باید در شب هم ضد آفتاب بزنیم پاسخ دهیم. ممکن است این سوال برای شما کمی عجیب غریب و غیر منطقی به نظر برسد ولی با آگاه شدن از پاسخ آن شگفت زده خواهید شد. دلیل آن هم نام محصول و کارایی‌ هایی که از آن انتظار داریم است.

در حال حاضر خیلی از ما با اهمیتی که استفاده کردن از ضد آفتاب دارد و همچنین تاثیری که این محصول بر روی پوست و زیبایی ما دارد آشنا هستیم. ولی دلیل استفاده کردن از آن در شب چیست؟ آیا این محصول می‌تواند در شب نیز تاثیر مثبتی بر روی پوست بگذارد؟ برای پیدا کردن پاسخ سوالتان در ادامه این مطلب رنیمو با ما همراه باشید.

آیا در شب هم باید ضد آفتاب استفاده کرد؟

بر طبق تحقیقات جدیدی که انجام گرفته شده است شما می‌توانید از ضد آفتاب در طول روز و همچنین شب نیز برای حفظ سلامت پوستتان استفاده کنید و به خاطر همین نیز خیلی از متخصصین پوستی شما را برای انجام دادن این کار تشویق می‌کنند.

ضد آفتاب به عنوان یکی از مهمترین محصولات مراقبتی برای پوست به شمار می‌آید که استفاده کردن از آن در روزهای آفتابی بسیار مهم و ضروری است. این محصول شگفت انگیز می‌تواند خیلی خوب از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی محافظت کند و منجر به جلوگیری از پیری و به وجود آمدن چین و چروک و همچنین سوختگی شود.

با توجه به اینکه اشعه‌های خورشیدی در روزهای برفی و بارانی بسیار مضر هستند و همچنین می‌توانند ضررهای خودشان را در این روزها نیز به زمین برسانند باید گفت که استفاده کردن از ضد آفتاب در روزهای زمستانی که آسمان پوشیده از ابر است نیز خیلی ضروری و مهم است.

اکنون بهتر است بررسی کنیم که آیا در شب نیز باید ضد آفتاب زد یا نه؟ در حقیقت شب‌ها خبری از اشعه‌های مضر خورشیدی نیست ولی اگر می‌خواهید که سلامت پوستتان حفظ شود و بیماری‌هایی مانند سرطان پوستی برای شما به وجود نیاید باید به استفاده از ضد آفتاب در شب نیز بسیار اهمیت دهید.

آیا در شب هم باید ضد آفتاب استفاده کرد؟

چرا باید در شب ضد آفتاب بزنیم؟

اکنون که فهمیده‌ایم در شب ضد آفتاب زدن بهتر است، بهتر است که این دفعه دلیل این امر را بررسی کنیم. ممکن است که به نظر شما نیز این کار غیر منطقی و بیهوده به نظر برسد ولی زمانی که با دلیل انجام این کار آشنا شوید مطمئناً استفاده کردن از این محصول را به یکی از مهم‌ ترین و حساس‌ ترین مراحل از روتین شبانه‌ تان تبدیل می‌کنید.

ترکیبات و ساختار ضد آفتاب به صورتی است که می‌تواند لایه‌ای محافظتی بر روی پوست شما به وجود آورد تا از عبور اشعه‌های مضر خورشیدی به درون پوست شما پیشگیری کند. ولی خاصیت‌های این محصول حیاتی فقط به این موارد ختم نمی‌شود بلکه ضد آفتاب همچنین می‌تواند از پوست در برابر به وجود آمدن لکه و چین و چروک نیز محافظت کند.

اما دلیل استفاده کردن از این محصول در شب چیست؟ یکی از مهمترین دلیل‌ها، قرار گرفتن پوست در برابر اشعه‌های مضری است که به وسیله لپ تاپ، موبایل، تلویزیون و یا حتی لامپ‌ها به پوست می‌رسد. این نور آبی مثل اشعه‌های آفتاب برای پوست ضررهای بسیار زیادی دارد.

از یک طرف دیگر اگر پوست در طول یک شبانه روز اشعه‌های مضرش را به خودش جذب کرده باشد در ساعت‌های اولیه روز شروع به فعالیتش می‌کند و نتیجه آن نیز به وجود آمدن اختلال در ژنتیک خواهد بود. برای پیشگیری کردن از به وجود آمدن این مشکل می‌توانید از محصول‌های مناسبی مانند ضد آفتاب استفاده کنید.

با ذکر موارد بالا درک پاسخ این سوال که آیا در شب هم باید ضد آفتاب زد برای ما آسان‌تر خواهد شد. در حقیقت ضد آفتاب توانایی این را دارد که اشعه‌های مضر را جذب کند پس در نتیجه اگر در مقابل نور آبی لوازم گوناگون قرار بگیرید و یا اینکه اشعه‌ای به پوست شما جذب شده باشد با استفاده کردن از این محصول می‌توانید آثار اشعه را خنثی کنید.

چه ساعت از شب استفاده کردن از ضد آفتاب مناسب است؟

ضد آفتاب در بین محصولاتی است که به طور اختصاصی برای استفاده کردن در روز ساخته شده است. ساختار به خصوصی که دارد و همچنین بافت سنگین این محصول می‌تواند یک لایه محافظتی را بر روی پوست به وجود آورد که باعث پر شدن منافذ و توانایی نداشتن پوست برای نفس می‌شود. هرچند که این موارد در طول روز کاملاً طبیعی هستند ولی اگر بخواهید از ضد آفتاب در شب استفاده کنید حتماً باید قبل از خواب آن را بشویید و با یک صورت تمیز و یا آغشته به آبرسان و مرطوب کننده بخوابید.

در کل خرید ضد آفتاب و استفاده کردن از این محصول در طول روز به علاوه برای ساعت‌های اولیه شب می‌تواند خیلی کاربردی و مفید باشد. ولی هنگامی که این محصول را از روی پوستتان نشوید و همانگونه بخوابید امکان دارد که آسیب‌های گوناگونی به پوستتان وارد شود.

این موضوع درست است که پاسخ به سوال آیا باید در شب هم ضد آفتاب زد مثبت بود ولی ماندن این محصول بر روی پوست منجر به بسته شدن منافذ پوستی و عدم تنفس پوست و از دست دادن رطوبت آن خواهد شد. پس شما باید فقط در ساعت‌های اولیه شب از ضد آفتاب استفاده کنید.

آیا در شب هم باید ضد آفتاب زد؟

چگونه در شب باید از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

با تاریک شدن هوا اشعه‌های جذب شده در پوست شروع به فعالیتشان می‌کنند در نتیجه باید با توجه به مراحل زیر ضد آفتاب را به پوستتان بزنید تا تاثیرات آن را مشاهده کنید.

  • در اولین مرحله باید پوست را از هرگونه آلودگی پاکسازی کنید، برای این کار می‌توانید از شوینده استفاده کنید ولی با توجه به از دست رفتن چربی زیاد بهتر است که از یک میسلار واتر و یا تونر برای از بین بردن چربی‌ها و آلودگی‌های روی پوست استفاده کنید.
  • باید مقدار ضد آفتاب مورد نیاز باید حدود ۵/۲ بند انگشت باشد که باید آن را خیلی خوب روی کل پوستتان پخش کنید.
  • تا قبل از زمان خواب می‌توانید این محصول را هر دو تا ۳ ساعت یک بار تمدید کنید

لازم است که ذکر کنیم در این مسیر استفاده کردن از ضد آفتاب مناسب با نوع پوست اهمیت خیلی زیادی دارد و به علاوه قبل از هر بار تمدید آن پاکسازی کردن پوست مخصوصاً اگر در معرض آلودگی‌های محیطی قرار دارید بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *