مراقبت پوست

تفاوت ضد آفتاب زنانه با مردانه چیست؟

تفاوت ضد آفتاب زنانه با مردانه چیست؟

توجه به حفظ سلامت و زیبایی پوست فقط نباید مختص یک خانم باشد. برای یک مرد واقعی هم باید شیک پوشی و هم اینکه به زیبایی و طراوت پوست خود اهمیت بدهد،مهم باشد این کار باعث حفظ جذابیت ظاهر خواهد شد، همیشه این را شنیده ایم که ضروریترین محصول مراقبت از پوست ضد آفتاب است و استفاده از آن زن و مرد و حتی کودکان نمی‌شناسد بلکه هر فردی که بیرون از منزل فعالیت دارد باید از ضد آفتاب مخصوص خود استفاده کند.

آیا زنان و مردان می‌توانند ضد آفتاب یکسانی را استفاده کنند؟

تفاوت ضد آفتاب زنانه و مردانه موضوعی است که این مطلب را به آن اختصاص داده ایم. اگر می‌خواهید در این باره اطلاعات به دست بیارید با ما تا آخر همراه باشید.

تفاوت پوست مردان و زنان

پوست خانم و آقا با هم تفاوت زیادی دارد. این یک باور غلط است که مردان به روتین پوستی و مراقبت از پوست نیاز ندارند، حال به تفاوت پوست خانم و آقایان توجه کنید.

ضخامت پوست مردان در مقابل پوست زنان

پوست آقایان نسبت به خانم‌ها محتوای کلاژن بیشتری دارد و همین امر باعث شده است ۲۵ درصد ضخیم‌تر از پوست خانم‌ها باشد. در بسیاری از موارد حساسیت و مشکلاتی که در پوست خانم دیده می‌شود در آقایان ممکن است وجود نداشته باشد.

ضخامت پوست مردان در مقابل پوست زنان

تفاوت هورمون مردانه و زنانه

تستوسترون هورمون مردانه می‌باشد اما در بدن زن هم به مقدار کمی وجود دارد. ترشح تستوسترون در بدن مردان باعث این می‌شود ضخامت پوست آنها بیشتر از خانم‌ها باشد، به همین دلیل محصولات مراقبت از پوستی که برای آقایان توصیه می‌شود سبک‌تر و ملایم‌تر از محصولاتی است که برای زنان تولید می‌شود.

غدد چربی در پوست آقایان و خانم ها

این غدد که چربی پوست را کم یا زیاد می‌کند در پوست

آقایان نسبت به خانم‌ها فعال‌تر است. به همین دلیل محتوای رطوبت پوستی آقایان بیشتر از خانم‌ها است.

علایم پیری آقایان دیرتر از خانم‌ها نشان داده می‌شود

و روند پیری در مردان تدریجیتر است. پوست یک خانم تا زمان یائسگی به طور مداوم رطوبت و ضخامت را حفظ می‌کند، اما وقتی با یائسه شدن با کاهش سطح استروژن مواجه می‌شود تغییرات چشمگیری در آن رخ می‌دهد و روند پیری تسریع می‌شود.

تاثیر ریش و سیبیل مردان در محافظت از پوست

داشتن ریش و سیبیل آقا تا حد زیادی از پوست صورت در برابر عوامل مخربی مانند نور آفتاب محافظت می‌کند.

این مورد  هم دلیل دیگری است که محصولات مراقبت از پوست آقایان سبک‌تر از خانم‌ها باید باشد.

رنگ پوست زنان و مردان

به طور کلی رنگ طبیعی پوست مردان تیره‌تر از زنان است، بر همین اساس میزان محافظتی که یک مرد در برابر نور خورشید نیاز دارد کمتر از یک خانم است.

تفاوت ضد آفتاب مردانه و زنانه

فرمول ساخت ضد آفتاب یک خانم با آقا کاملاً متفاوت است اگر می‌خواهید اقدام به خرید ضد آفتاب مردانه یا زنانه کنید نکات زیر را در نظر بگیرید و از فرق بین آنها آگاه باشید.

ضد آفتاب یک آقا فاقد چربی است

همانطور که گفتیم چربی در پوست مردان نسبت به زنان بیشتر است پس کرم‌های که در داروخانه برای آقایان وجود دارد بدون چربی هستند. ضد آفتابی که فاقد چربی باشد در جلوگیری از آکنه و بروز جوش موثر است. همچنین از باز شدن بیش از حد منافذ پوست جلوگیری می‌کند.

ضد آفتاب آقایان سبک‌تر است

پوست یک آقا به طور طبیعی از پوست یک خانم ضخیم‌تر است به همین دلیل کرم ضد آفتابی که یک آقا مصرف می‌کند باید ترکیبات سبک‌تری داشته باشد، تا با ویژگی‌های پوست آنها سازگاری بیشتری داشته باشد

اما ضد آفتاب یک خانم ترکیباتی دارد که اثر محافظتی بیشتری در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید دارد. پوست خانم نسبت به آقا ظریف و نازک‌تر است و حساسیت‌های بیشتری را هم دارد، چون بروز مشکلات پوستی در بانوان بیشتر از آقایان است.

اس پی اف در ضد آفتاب مردان و زنان

از لحاظ فاکتور حفاظتی یا همان اس پی اف تفاوتی بین ضد آفتاب مردانه و زنانه وجود ندارد. همه آقایان و خانم‌ها می‌توانند از ضد آفتابی استفاده کنند که حداقل فاکتور محافظتی در آن ۳۰ باشد. البته میزان Spf در ضد آفتاب مردانه متنوع است و می‌تواند ۳۰، ۴۰ یا ۵۰ یا حتی بیشتر باشد.

یکی از بهترین ضد آفتاب رنیمو که دارای Spf است اسپری ضدآفتاب بیوکسین حجم ۲۰۰ میل می باشد. این محصول برای محافظت از پوست در مقابل پرتوهای UV-A و UV-B مناسب می باشد. این محصول دارای عصاره‌های گیاهی و ویتامین E می باشد که به پوست کمک خواهد کرد از خشکی و همچنین پیری زودرس جلوگیری نماید.

ضد آفتاب مردانه بی‌رنگ است

تفاوت ضد آفتاب زنانه و مردانه را در رنگ محصول می‌توان دانست. کرم ضد آفتاب آقایان به صورت بی‌رنگ تولید می‌شوند چون یک آقا دوست ندارد رنگ ضد آفتاب روی پوستشان نقش آرایشی داشته باشد و پوستشان را تغییر دهد. پس به طور کلی ضد آفتاب مخصوص یک آقا توسط شرکت‌های سازنده بی‌رنگ تولید می‌شود حالت کرم پودری ندارند. اما ضد آفتاب رنگی برای خانم‌ها به وفور به تولید رسیده و طرفداران زیادی دارد که یکی از این ضد آفتاب ها ضد آفتاب رنگی لایت ایزدین می باشد.

آیا آقایان می‌توانند از ضد آفتاب خانم‌ها استفاده کنند؟

با توجه به تفاوت‌های پوست خانم‌ها با آقایان متخصصان توصیه می‌کنند که آقایان از ضد آفتاب مخصوص خود که به راحتی در داروخانه‌ها یافت می‌شود استفاده کنند. این ضد آفتاب‌ها ترکیبات سبک‌تری نسبت به ضد آفتاب زنانه دارند و اغلب فاقد چربی هستند تا از آکنه پیشگیری کنند.

ما در این مقاله تفاوت‌های بین ضد آفتاب زنانه و مردانه را با هم مرور کردیم و طبق آن فهمیدیم که آقایان بهتر است از ضد آفتاب مخصوص خود استفاده کنند چون برای پوست آنها ساخته و فرموله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *