مراقبت پوست

آیا قبل از ضد آفتاب باید مرطوب کننده بزنیم؟

آیا قبل از ضد آفتاب باید مرطوب کننده بزنیم؟

اغلب یک روتین پوستی درست شامل چندین محصول گوناگون است. شما می‌ توانید از بعضی از این محصولات با توجه به اهدافی که دارید صرف نظر کنید ولی مرطوب کننده و ضد آفتاب در بین محصولاتی هستند که استفاده از آنها بسیار ضروری و مهم است. چه در خانه باشید و چه بیرون بروید برای اینکه بیشترین فایده را از محصولات مراقبت از پوستی کسب کنید باید بدانید که چه زمانی و چگونه می‌ توانید از آنها استفاده کنید.

اگر سوء استفاده از ضد آفتاب را به درستی نمی‌دانید و یا اینکه مطمئن نیستید اول باید مرطوب کننده بزنید و یا ضد آفتاب به شما توصیه می‌ کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا جواب سوالتان را بیابید.

انواع ضد آفتاب

این محصولات انواع مختلف زیادی دارند که از نظر ترکیب و شیوع عملکرد در برابر نور خورشید و کسانی که می‌ توانند از آنها استفاده کنند با یکدیگر تفاوت دارند. در کل می‌ توان گفت که ضد آفتاب‌ های رایج را می‌ توان به دو گروه طبقه‌ بندی کرد که در ادامه آنها را نام می‌ بریم:

ضد آفتاب شیمیایی

ضد آفتاب‌های شیمیایی دارای موادی مانند آزوبنزن، اکتسالات و همچنین اکسی بنزون و… می‌باشند. این دسته از محصولات از موعدی ساخته شده‌اند که اشعه ماه را به نقش خورشید را پس از جذب به گرما تولید می‌کنند و بعد از آن آن را از سطح پوست آزاد خواهند کرد.

فرمول سن موجود در ضد آفتاب شیمیایی به طوری طراحی شده است که خیلی زود می‌تواند جذب پوست شود و در مقابل آب بسیار مقاوم است. به خاطر همین اگر شنا می‌کنید و یا اینکه فعالیت‌های دیگری را انجام می‌دهید که منجر به تعریق زیاد می‌شود توصیه ما به شما ضد آفتاب شیمیایی است که می‌تواند بهترین عملکرد را برای شما در پی داشته باشد.

ضد آفتاب فیزیکی

ضد آفتاب‌های فیزیکی که همچنین به آنها ضد آفتاب معدنی و یا مینرال نیز گفته می‌شود از ترکیباتی مانند زینک اکسید و همچنین دی اکسید تیتانیوم ساخته شده است. ضد آفتاب‌های فیزیکی به صورت یک سپر محافظت کننده عمل می‌کنند یا به عبارت دیگر می‌توان گفت که مانند یک آینه اشعه‌های مضر خورشیدی را معکوس می‌کنند و به آن‌ها این اجازه را نمی‌دهند که به پوست وارد شوند ولی امکان دارد که کمی روی پوست احساس سنگینی داشته باشید و همچنین رنگ سفیدی روی پوستتان باقی بماند.

اگر پوست شما نیز حساس است ضد آفتاب‌های فیزیکی می‌تواند خرید ضد آفتاب های فیزیکی بسیار مناسب برای شما باشد، زیر آنها روی پوست قرار گرفته می‌شوند و به خاطر همین نیز پوست را کمتر تحریک می‌کنند.

ضد آفتاب فیزیکی

مرطوب کننده بزنیم یا ضد آفتاب؟

این سوال یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که در مورد شیوه استفاده از ضد آفتاب پرسیده می‌شود. در درجه اول باید گفت که پاسخ این سوال به نوع ضد آفتابی که از آن استفاده می‌کنید بستگی دارد.

بیشتر متخصصان به افراد این توصیه را می‌کنند که از ضد آفتاب‌های شیمیایی روی پوستشان به صورت مستقیم استفاده کنند. انگار باعث جذب بهتر موادی که در ضد آفتاب موجود است می‌شود و تاثیربخشی آن را برای محافظت از پوست نیز بسیار بیشتر می‌کند. اگر پیش از زدن کرم ضد آفتاب شیمیایی مرطوب کننده را بزنید، مرطوب کننده به شکل یک مانع عمل می‌کند و از رسیدن کرم ضد آفتاب به پوست فرد و عملکردهای موثر آن پیشگیری می‌کند.

شیوه استفاده کردن ضد آفتاب فیزیکی می‌تواند متفاوت باشد، از آنجا که این دسته از ضد آفتاب‌ها به عنوان یک سده محافظت کننده از پوست در برابر اشعه خورشیدی عمل می‌کنند، این موضوع منطقی می‌باشد که اذان به عنوان بالاترین لایه مورد استفاده قرار گرفته شود. اگر شما نیز ضد آفتاب فیزیکی دارید قبل از اینکه آن را روی پوستتان بمالید از مرطوب کننده و یا بقیه محصولات مراقبت کننده از پوست استفاده کنید.

تا اینجا به خوبی با موضوع اینکه آیا قبل از ضد آفتاب باید مرطوب کننده بزنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دلایل استفاده از میسلار واتر را بدانید می توانید به مطلب چند بار در روز ضد آفتاب بزنیم؟ مراجعه کنید.

چه میزان فاصله در بین استفاده از ضد آفتاب و مرطوب کننده را در نظر بگیریم؟

ضد آفتاب با مرطوب کننده هر دوی آنها نقش مهم و منحصر به فردی را در مراقبت از پوست شما ایفا می‌کنند. مرطوب کننده‌ها از کم شدن رطوبت پوست پیگیری می‌کنند در حالی که کرم ضد آفتاب از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی محافظت می‌کند به خاطر همین برای اینکه هر دوی این محصول‌ها بتواند عملکرد موثر خودشان را روی پوست داشته باشد باید به درستی از آنها استفاده کنید.

چه اول مرطوب کننده بزنید و یا اینکه چه اول ضد آفتاب را بزنید باید در بین زدن این دو محصول فاصله زمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه را در نظر بگیرید، انجام این کار باعث می‌شود که به محصول اول اجازه داده شود تا قبل از استفاده از محصول دوم بتواند به طور کامل جذب پوست شود. در نتیجه مرطوب کننده ضد آفتاب هیچ تداخلی در عملکرد یکدیگر به وجود نمی‌آورند.

به این نکات توجه کنید که استفاده از کرم ضد آفتاب باید یک بخش جدایی ناپذیر از پروتئین پوستی روزانه شما باشد و حتی اگر قصد داشته باشید برای مدت خیلی کوتاهی از خانه بیرون بروید باید حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید، توجه کنید که کرم ضد آفتاب را باید به پوست خشک و تمیز بمالید.

به یاد داشته باشید که ضد آفتابی را تهیه کنید که اس پی اف آن حداقل ۳۰ باشد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که ترجیحاً ضد آفتابی را انتخاب کنید که در برابر آب مقاوم باشد. اسپری ضدآفتاب بیوکسین یکی از ضد آفتاب های است که در برابر آی مقاوم بوده و برای استفاده در شرایط آفتاب زیاد و ورزش‌های آبی ایده آل می باشد، این اسپری ضد آفتاب از ایجاد چین‌وچروک ناشی از نور خورشید پیشگیری خواهد کرد. این محصول دارای عصاره چای سبز و ویتامین E می باشد که به محافظت در برابر پیری و اشعه UV کمک خواهند کرد.

 

اغلب تمام محصولات مراقبت کننده از پوست مانند ضد آفتاب و مرطوب کننده را مناسب با انواع پوست‌ها می‌سازند که دارای مواد مختلف و مغذی هستند. برای تایید کردن شیوه تعامل آنها با همدیگر و همچنین تاثیری که بر روی عملکردهای یکدیگر دارند به مطالعه بیشتری نیاز است. ما به شما توصیه می‌کنیم که برای داشتن پوستی زیبا و سالم و پیشگیری کردن از بروز عوامل مانند پیری زودرس استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب را باید بسیار جدی بگیرید و هیچ کدام از آنها را از برنامه روتین روزانه تان حذف نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *