مراقبت پوست

چگونه ضد آفتاب را از روی صورت پاک کنیم؟

چگونه ضد آفتاب را از روی صورت پاک کنیم؟

ضد آفتاب یکی از مهمترین محصولات پوستی موجود در بازار است که محافظت زیادی را از پوست می‌ کند و اهمیت بسیار زیادی دارد. شما اگر کرم ضد آفتاب را به طور درست و به خوبی از روی صورتتان پاک نکنید با جمع شدن مواد شیمیایی زمینه ای لازم برای به وجود آمدن جوش و عیب‌ های پوستی به وجود می‌ آید. پس باید بدانبم که چگونه ضد آفتاب را از روی صورت پاک کنیم؟ در این مطلب ما اهمیت و روش‌ های درست پاک کردن ضد آفتاب را بررسی می‌ کنیم.

چرا پاک کردن ضد آفتاب بعد از استفاده کردن از آن مهم است؟

در این مطلب ما بر روی اهمیت پاک کردن ضد آفتاب تمرکز می‌ کنیم. انجام این کار گذشته از اینکه سلامت و زیبایی پوست را حفظ می‌ کند همچنین نقش خیلی مهمی در پیشگیری کردن از آسیب‌ های طولانی مدت نیز دارد. در ادامه دلیل‌ هایی که چرا باید ضد آفتاب را به طور کامل از پوستمان پاک کنیم را ذکر می‌ کنیم:

 • حفظ سلامت پوست: ضد آفتاب دارای ترکیباتی می‌ باشد که این دسته از ترکیبات می‌ توانند منافذ پوستی را مسدود کنند و باعث به وجود آمدن جوش و بقیه مشکلات پوستی شوند.
 • پیشگیری از آسیب‌ های پوستی: باقی ماندن کرم ضد آفتاب روی پوست می‌ تواند باعث جمع شدن مواد شیمیایی و به وجود آمدن حساسیت‌ های پوستی شود.
 • رعایت کردن بهداشت پوست: پاکسازی کرم ضد آفتاب به حذف شدن آلودگی‌ ها و مواد اضافه کمک می‌ کند و می‌ تواند پوست را سالم و تازه نگه دارد.

با توجه نکاتی که در بالا ذکر کردیم شما باید با دقت بسیار زیادی نکات پاک کردن کرم ضد آفتاب را به روش درست و صحیح رعایت کنید تا از این موضوع اطمینان داشته باشید که پوست به بهترین شیوه مراقبت می‌ شود. البته درست پاک کردن ضد آفتاب مسئله ای مهم است که باید حتما رعایت شود اما باید شما از ضد آفتاب باکیفیت همانند اسپری ضدآفتاب بیوکسین استفاده کنید چون این ضد آفتاب ها دارای مواد طبیعی و ویژگی های همچون مرطوب کنندگی هستند.

چرا پاک کردن ضد آفتاب بعد از استفاده کردن از آن مهم است؟

روش‌ های صحیح پاک کردن ضد آفتاب

پاک کردن کرم ضد آفتاب از روی پوست یک قدم بسیار مهم در روتین مراقبتی روزانه پوست می‌ باشد. انتخاب کردن روش‌ های درست و صحیح برای پاکسازی می‌ تواند تاثیر بسیار مهمی در حفاظت از سلامت و زیبای پوست داشته باشد، در ادامه ما چند روش موثر را بررسی می‌کنیم:

 • استفاده کردن از محلول‌های پاک کننده ملایم: محصول‌ هایی که مخصوصاً برای پاک کردن ضد آفتاب تولید می‌شوند معمولاً فرمول‌ های موثر و ملایمی دارند. این دسته از محلول‌ ها بدون به وجود آوردن خشکی و یا تحریک پوست آن را به صورت کامل تمیز می‌ کنند.
 • روغن‌های طبیعی: روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل و یا روغن زیتون توانایی این را دارند که ضد آفتاب‌های مقاوم در آب را حذف کنند. این روغن‌ها خیلی آرام ضد آفتاب را در خودشان حل می‌کنند و پوست را مرطوب و نرم نگه می‌دارند.
 • دو مرحله‌ای پاکسازی: این روش شامل استفاده کردن ابتدایی از یک روغن و یا بالم پاک کننده برای شل کردن ضد آفتاب و بعد از آن پاک کردن پوست به وسیله یک شوینده ملایم می‌ باشد. انجام این کار دو مرحله‌ ای می تواند شما را به اطمینان از پاک کردن ضد آفتاب به طور کامل، مطمئن کند.
 • پدهای پاک کننده: این روش یک راه بسیار سریع و آسان برای پاک کردن ضد آفتاب به طور کامل از روی پوست می‌ باشد مخصوصاً زمانی که از خانه خارج می‌شوید، اما به این موضوع دقت کنید که پدهای مورد استفاده باید ملایم باشند تا پوست تحریک نشود.
 • شست و شو با آب گرم: شستشوی پوست به وسیله آب گرم. البته دقت داشته باشید که آب گرم نه آب داغ، آب گرم می‌ تواند بر روی باز شدن منافذ و یا آسان‌ تر شدن حذف ضد آفتاب تاثیر داشته باشد. این امر مخصوصاً بعد از استفاده کردن از یک محلول پاک کننده و یا روغن بسیار مفید است. این موضوع را به یاد داشته باشید که بعد از اینکه کرم را از پوستتان پاک کردید، استفاده کردن از یک مرطوب کننده مناسب برای بازیابی کردن تعادل رطوبت پوست بسیار ضروری می‌ باشد.

ما در این مطلب به سوال اینکه چگونه ضد آفتاب را از روی صورت پاک کنیم؟ را بیان کردیم اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب آیا ضد آفتاب را باید شست؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

تاثیری که ماده تشکیل دهنده ضد آفتاب بر روی انتخاب روش پاکسازی دارند

این موضوع را به یاد داشته باشید که انتخاب کردن یک روش مناسب برای پاکسازی کردن ضد آفتاب از روی پوست تحت تاثیر مواد تشکیل دهنده آن محصول می‌باشد. مواد گوناگونی در ضد آفتاب وجود دارند که می‌ توانند نیازهای گوناگونی برای پاکسازی کردن را به وجود بیاورند. برای مثال شیوه پاکسازی کرم ضد آفتاب معدنی و شیمیایی با یکدیگر متفاوت می‌ باشند که در ادامه به توضیح تمیز کردن پوست از هر یک از این ضد آفتاب‌ ها اشاره می‌ کنیم:

تاثیری که ماده تشکیل دهنده ضد آفتاب بر روی انتخاب روش پاکسازی دارند

 • ضد آفتاب‌های فیزیکی و یا همان معدنی: این دسته از ضد آفتاب‌ ها دارای موادی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند که بر روی پوست می‌ نشینند، برای پاکسازی کردن این نوع از ضد آفتاب‌ ها ما به شما استفاده کردن از روغن‌ های پاک کننده و یا محصولات دو مرحله‌ ای را توصیه می‌ کنیم به خاطر اینکه این دسته از محصولات خیلی آرام لایه محافظ ضد آفتاب را حل می‌کنند و سپس می‌توانند خیلی راحت آن را پاک کنند.
 • ضد آفتاب‌های شیمیایی: این دسته از ضد آفتاب‌ ها دارای موادی می‌ باشند که می‌ توانند به پوست جذب شوند. برای پاکسازی کردن ضد آفتاب‌ های شیمیایی استفاده کردن از شیر پاک کن و یا میسلار واتر می‌ تواند بسیار موثر و کافی باشد به خاطر اینکه این محصول‌ ها به آرامی و بدون به وجود آوردن تحریک‌، مواد شیمیایی را به طور کامل از پوست پاک می‌ کنند.
 • ضد آفتاب‌های مقاوم در برابر آب: این دسته از ضد آفتاب‌ ها معمولاً فرمول‌ های بسیار قوی‌ تری را دارند که برای ماندگاری طولانی مدت در شرایط مرطوب ساخته شده‌ اند. برای پاکسازی کردن این دسته از ضد آفتاب‌ها استفاده از روغن‌ های پاک کننده و یا بالم‌ های پاک کننده بسیار موثر می‌ باشند و شما می‌ توانید به خوبی تمامی مواد باقیمانده ضد آفتاب را از روی پوستتان پاک کنید.

در آخر انتخاب کردن روش پاکسازی بر اساس نوع کرم ضد آفتابی که از آن استفاده می‌ کنید و همچنین ویژگی‌ های پوستی هر فرد انجام گرفته می‌ شود. باید دقت کنید روشی را انتخاب کنید که هم بتواند بسیار موثر باشد و هم باعث تحریک پوست نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *