مراقبت پوست

چرا نباید کرم ضد آفتاب را دور چشم زد؟

چرا نباید کرم ضد آفتاب را دور چشم زد؟

اکثر افراد برای محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید از ضد آفتاب استفاده می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که از کرم ضد آفتاب نباید دور چشم استفاده کرد. ما می‌خواهیم در این مقاله جواب این سوال را پیدا کنیم که چرا نباید کرم ضد آفتاب دور چشم زده شود؟

ما در این مطلب همه جوانب را بررسی کرده‌ایم و به شما یک پاسخ دقیقی را داده‌ایم. در هر شرایطی فرق ندارد که هوا آفتابی یا ابری باشد باید از ضد آفتاب استفاده کرد تا تا از پوست در برابر آسیب‌هایی همچون پرتو یو وی ای و یو وی بی خورشید محافظت شود. یکی از اصلی‌ترین راه‌های محافظت در برابر آسیب یووی و سرطان پوست استفاده از کرم‌های ضد آفتاب است. فقط خرید ضد آفتاب و تهیه آن مهم نیست بلکه افراد باید بدانند که چگونه آن را به کار ببرند.

ضد آفتاب چیست؟

تقریباً همه ما می‌دانیم که نور خورشید می‌تواند چه آسیب‌هایی را به پوست برساند. نور خورشید تا درصدی برای پوست مفید است اما اگر زیاد در برابر آفتاب قرار بگیریم پوست دچار پیری زودرس، سوختگی، التهاب و حتی سرطان خواهد شد. اگر از ضد آفتاب استفاده کنیم راهی بسیار مهم برای پیشگیری از این مشکلات را پیدا کرده‌ایم این محصول بر خلاف آفتاب که غالباً از نظر جسمی کار می‌کند محافظت کننده پوست در برابر آفتاب از نظر شیمیایی است و از علایم طولانی مدت مانند آسیب در برابر اشعه خورشید به خوبی جلوگیری می‌کند.

کرم ضد آفتاب خوب در شرایط متفاوت یکی از مهم‌ترین موارد مراقبت پوست است و اینکه کرم به شکل‌های مختلفی اعم از استیک، چوب، لوسیون، ژل در طیف گسترده‌ای از از اس پی اف تولید می‌شود.

اس پی اف چیست؟

وقتی که می‌خواهید یک کرم خوب را انتخاب کنید باید به رتبه بندی اس پی اف بر روی ضد آفتاب دقت کنید اما چرا اس پی اف مهم است؟ وقتی که در دراز مدت در معرض نور خورشید باشیم بایداقدام به خرید کرم ضد آفتاب خوب مثل ضد آفتاب ایزدین تهیه کنیم تا این کرم بتواند به بهترین شکل ممکن پوست را در برابر اشعه مضر محافظت کند.

اس پی اف در اصل عامل اصلی محافظت پوست در برابر خورشید است هرچه اس پی اف یک کرم ضد آفتاب بیشتر باشد درصد بیشتری پوست ما را در برابر اشعه ماورای بنفش نگهداری خواهد کرد. وقتی که یک کرم خوب با اس پی اف مناسب به پوست خود بزنید به عنوان یک لایه محافظ روی پوست قرار می‌گیرد. باعث بازتاب همه اشعه‌های مضر از لایه بیرونی پوست خواهد شد در نتیجه پوست شما محافظت می‌شود.

اس پی اف چیست؟

چرا کرم ضد آفتاب را نباید دور چشم زد؟

موقع استفاده از ضد آفتاب مراقب باشید که از تماس با چشم و اطراف آن خودداری کنید باید این کرم را با احتیاط استفاده کنید مراقب باشید که روی پوست تحریک شده استفاده نگردد. پوست اطراف چشم بسیار نازک است باید به نسبت قسمت‌های دیگر بیشتر از آن مراقبت کرد. اما مراقبت دور چشم به گونه‌ای نیست که در برابر نور خورشید فقط از یک کرم ضد آفتاب خوب باید استفاده کنیم.

افراد بسیاری جلوگیری از زدن ضد آفتاب به دور چشم را نادیده می‌گیرند به همه قسمت‌های صورت که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد این کرم را می‌زند بر این باورند که این عمل شاید آسیب‌های احتمالی را پیشگیری کند.

برای همه قسمت‌های بدن استفاده از ضد آفتاب مانعی ندارد اما اطراف چشم نباید زده شود و علل‌های بسیاری دارند که عبارتند از:

واکنش‌های آلرژیک

در بعضی از کرم‌های ضد آفتاب مانند همه محصولات آرایشی، بهداشتی دیگر ممکن است مواد شیمیایی باشد این مواد می‌تواند باعث سوزش پوست، تورم، تحریک و خارش شود. این واکنش آلرژیک می‌تواند نتیجه مواد شیمیایی موجود در یک ضد آفتاب مانند رایح‌ه ها و نگهدارنده‌ها باشد.

استفاده از ضد آفتاب دور چشم می‌تواند خطرات بسیاری را به دنبال داشته باشد. ممکن است برای بعضی از افراد این آلرژی جزئی اما برای برخی شاید به درجه حاد برسد.

چرا کرم ضد آفتاب را نباید دور چشم زد؟

تحریک چشم

وقتی که ضد آفتاب را در اطراف چشم بزنید باعث آلرژی‌های مختلف می‌شود می‌تواند منجر به ایجاد حساسیت موقتی نسبت به نور گردد. برخی ادعا دارند که این ضد آفتاب‌های شیمیایی می‌تواند باعث کوری بعضی از افراد شود. اگر به هر دلیلی کرم به چشم شما خورد تنها آن را با آب خنک بشویید یا به پزشک مراجعه کنید.

باعث بدتر شدن آکنه می‌شود

شاید بسیار دیده باشید که اطراف چشم بعضی از افراد لکه‌های کمرنگ آکنه وجود دارد برای مخفی کردن آنها و پیشگیری از بیشتر شدن اشخاص از ضد آفتاب استفاده می‌کنند، غافل از اینکه استفاده از این کرم اطراف چشم نه تنها به آنها کمکی نمی‌کند بلکه می‌تواند پیامدهای منفی را هم داشته باشد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید آکنه دور چشم را با ضد آفتاب بپوشانید دست نگه دارید چون برخی از مواد شیمیایی که در این کرم وجود دارد مشکل شما را بیشتر می‌کند. برای خلاصی از شر لک و محافظت از پوست در برابر انواع اشعه می‌توانید از کرم ضد آفتاب خوب غیر کومودوژنیک و غیر روغنی استفاده کنید. اگر قصد خرید ضد آفتاب خوب و باکیفیت را دارید می توانید از سایت رنیمو تهیه کنید.

استفاده ازیک کرم آفتاب خوب و متناسب با پوست همه خطرات احتمالی را پیشگیری می‌کند و پوست شما را سالم نگه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *