مراقبت پوست

میسلار واتر را کی استفاده کنیم؟

میسلار واتر را کی استفاده کنیم؟

تقریبا تمامی خانم‌ها به طور معمول هر روز از مواد آرایشی گوناگونی مانند انواع کرم‌ ها برای مراقبت و زیبایی از پوستشان استفاده می‌کنند ولی همین محصولات آرایشی را اگر به درستی از پوست پاک نکنید منجر به به وجود آمدن مشکلات پوستی بسیار زیادی می‌شود. استفاده از میسلار واتر یک راه حل بسیار مناسب برای پیشگیری کردن از این مشکلات است به علاوه استفاده از این محصول منجر به درخشندگی، شفافیت و شادابی پوست می‌شود.

در این مطلب قصد داریم که به سوالاتی مانند میسلار واتر چیست؟ میسلار واتر را کی استفاده کنیم؟ تفاوت تونر با میسلار واتر چیست؟ مزیت‌ها و معایب میسلار واتر چیست؟ پاسخ دهیم.

میسلار واتر چیست؟

این محصول یک محلول پاک کننده بر اساس آب است که فاقد پارابن و الکل می‌باشد و برای آبرسانی کردن و پاکسازی پوست از آن استفاده می‌کنند. میسلار واتر یکی از جدید ترین محصول‌های پاک کننده پوست است که اولین بار به وسیله کشور فرانسه ساخته و معرفی شد.

این محصولات از سلول‌های میسل تشکیل شده‌ اند که خاصیت پاک کنندگی قوی و بالایی دارند و توانایی پاکسازی کردن آرایش ضد آب را نیز دارند، پس به خاطر این است که برای پاکسازی پوست از مواد آرایشی، از این محصول استفاده می‌کنند.

میسلار واتر چیست؟

شیوه استفاده از میسلار واتر چیست؟

شیوه استفاده از این محصول به این گونه است که از آن باید دوبار در روز یک بار صبح و بار دیگر در شب از آن استفاده کنید.اول  به مقدار مناسب از محلول را بر روی پنبه ای بریزید و سپس به آرامی روی سطح پوستتان بمالید. بعضی از برندهای میسلار واتر را می‌توانید برای پاکسازی کردن دور چشم یا لب نیز استفاده کنید ولی قبل از این کار حتماً باید اول بروشور محصول را مطالعه کنید.

برای اینکه زمان و نحوه استفاده از میسلار واتر را درک کنید، در ادامه این مطلب رنیمو مراحل کامل پاکسازی پوست را برای شما شرح می‌دهیم. شما می‌توانید بعد از خواندن این بخش متوجه شوید که چگونه از میسلار واتر استفاده کنید.

پاک کردن آرایش چشم و دور لب

پوست چشم‌ها بسیار حساس می‌باشند. شما باید برای پیشگیری کردن از آسیب رسیدن به پوست دور چشم حتماً از پاک کننده ای مناسب برای چشم استفاده کنید. هرچند همان گونه که قبلاً نیز ذکر کردیم بعضی از انواع میسلار واترها را می‌توانید برای لب یا چشم نیز استفاده کنید، البته دقت کنید که این کار را در صورتی باید انجام دهید که میسلار  واتر که خریده‌اید این ویژگی‌ها را داشته باشد و شما بتوانید از آن برای چشم و لب نیز استفاده کنید.

زمانی که می‌خواهید از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنید اول از همه باید پد آغشته شده به محلول را برای چند ثانیه‌ای روی پلک تان قرار دهید و بعد از آن با یک حرکت مواد آرایشی را از روی چشم‌ها تمیز کنید.

پاکسازی کردن صورت با میسلار واتر

میسلار واتر را با استفاده از پنبه و یا پد آرایشی روی صورتتان بمالید و باید توجه داشته باشید که از ضربه زدن همچنین و فشار آوردن به پوستتان جدا خودداری کنید. به یاد داشته باشید که این محصول هیچ احتیاجی به آبکشی کردن ندارد.

استفاده از شوینده‌ های صورت

از شوینده‌های مناسب برای شستشو دادن صورتتان استفاده کنید

استفاده کردن از تونر

از یک تونر مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید تا ph  پوستتان به حالت متعادل برسد.

کرم‌های مرطوب کننده

این نکته را باید داشته باشید که بعد از استفاده کردن از تونر حتماً باید پوستتان را با یک کرم مرطوب کننده صورت مرطوب کنید.

از این مورد مطمئن باشید که بعد از این مراحل هر نوع آلودگی و چربی از پوست شما باید پاکسازی شده باشد.

فواید میسلار واتر

  • این محصولات خاصیت چربی دوستی دارند به خاطر همین است که بعد از استفاده از آن ها هیچ اثری از مواد آرایشی و چربی بر روی پوست شما باقی نمی‌ماند.
  • همانگونه که در ابتدای متن ذکر کردیم، این محصول فاقد هرگونه پارابن و الکل است و مانند سایر پاک کننده‌ها منجر به خشکی پوست نمی‌شود.
  • یکی از مهمترین نکته‌ ها در مورد میسلار واتر این است که بعد از استفاده کردن از آن نیازی به شست و شو با آب ندارید.
  • بعد از استفاده از این محصول پوست حالتی چسبندگی به خودش نمی‌گیرد و احساس سبکی به پوست شما می‌دهد.
  • شما می‌توانید میسلار واتر را در کنار تونل و پاک کننده‌های صورت استفاده کنید.
  • میسلار واتر منجر به سوزش چشم قرمزی و ریزش اشک از چشم نمی‌شود.
  • همچنین از این محصول برای تمیز کردن برش‌های آرایشی نیز می‌توانید استفاده کنید.

کی باید از میسلار واتر استفاده کرد؟ بعد از میسلار واتر چه باید کرد؟

تمامی میسلار واترها برای انواع گوناگونی از پوست مناسب هستند ولی تونرها انواع گوناگونی دارند که هر کدام از آنها برای یک نوع مشخص از پوست مناسب می‌باشد.

دفعات اصلی که در بین موجود است زمان مصرف آنها است. در حقیقت این دو محصول مکمل‌های بسیار مناسبی برای پاکسازی کردن و تنظیم ph پوست به شمار می‌آیند. به گونه‌ای که اول باید میسلار واتر را برای پاک کردن آرایش صورتتان مورد استفاده قرار دهید و بعد از آن تونر را برای پاکسازی عمقی روی پوستی که قبلاً مواد آرایشی از آن پاک شده است را استفاده کنید.

در حقیقت استفاده کردن از محصولات شوینده‌ای پوست مثل میسلار واتر ها باعث تغییر ph پوست می‌شود، تونر به خاطر اینکه خاصیت تنظیم کنندگی پژ پوست را دارد، بعد از میسلا روتر استفاده می‌کنند به خاطر همین باید بدانید که زمان استفاده از میسلار واتر قبل از تونر می‌باشد.

تا اینجا به خوبی با میسلار واتر را کی استفاده کنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب قبل از ضد آفتاب چی بزنیم؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

کی باید از میسلار واتر استفاده کرد؟ بعد از میسلار واتر چه باید کرد؟

میسلار واتر یا تونر؟

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که تونر بهتر است یا میسلار واتر؟ برای جواب دادن به این سوال باید گفت که هر دو پاک کننده‌های صورت هستند با این تفاوت که میسلار واتر فقط برای پاک کردن آرایش مورد استفاده قرار گرفته می‌شود در حالی که تونر صورت قدرت پاک کنندگی بیشتری دارد و می‌تواند به عمق منافذ پوست برسد.

این محصولات تمامی سلول‌های مرده و آلودگی‌ها را از پوست شما می‌دانبد، پس برای اینکه در بین تونر صورت و میسلار واتر یکی را انتخاب کنید اول باید نوع نیازتان را بررسی کنید و بعد از آن تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *