مراقبت پوست

علت سوزش پوست بعد از زدن آبرسان

علت سوزش پوست بعد از زدن آبرسان
بعضی از افراد بعد از استفاده از محصولات آرایشی ممکن است دچار سوزش و آزار شوند. یکی از این محصولات آبرسان پوست است. اما علت سوزش پوست بعد از زدن آبرسان چیست؟ افراد زیادی بعد از استفاده از آن دچار سوزش می‌شوند این مسئله برای آنها بسیار ناخوشایند و آزاردهنده است. البته در بین خانم‌ها که پوست حساس و نازک‌تری دارند نسبت به آقایان شایع‌تر است.
وقتی که پوست صورت شما با استفاده از آبرسان سوزش پیدا کند ممکن است این مسئله تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند ترکیبات محصول، تعداد دفعات استفاده، برند سازنده آن، همچنین نوع پوست به وجود بیاید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و مفید تا آخر با ما همراه باشید.

دلیل سوزش صورت بعد از مصرف آبرسان

اکثر افراد که از آبرسان استفاده می‌کنند این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا پوست صورت من بعد از استفاده از آبرسان سوزش پیدا می‌کند؟ در پاسخ باید گفت این مشکل دلایل متفاوتی دارد که می‌خواهیم بیشتر با آنها آشنا بشویم.
دلیل سوزش صورت بعد از مصرف آبرسان

۱. نوع پوست

افراد مختلف با پوست‌های متفاوت وجود دارند که هر کسی باید نوع پوست خود را بشناسد. نوع پوست یکی از فاکتورهای مهم است که در بروز این مشکل موثر است بعضی از افراد پوست حساس دارند و پروپیلن گلیکول، اسید نیزوئیک و اتانول موجود در این نوع کرم باعث سوزش و خارش پوست این افراد می‌شود.
خانم‌هایی که در دوران یائسگی هستند نسبت به بقیه افراد به این کرم‌ها حساس‌ترند. استفاده از این محصولات می‌تواند باعث به وجود آمدن قرمزی و التهاب بر روی پوست آنها شود، این افراد باید کرم‌های آبرسان مناسب با پوست حساس را تهیه و استفاده کنند. جهت تشخیص نوع پوست پیشنهاد می شود از بلاگ نوع پوست خود را چگونه تشخیص دهیم؟ دیدن نمایید.

۲.ترکیبات

این کرم‌ها هم دارای مواد شیمیایی هستند که از دیگر فاکتورهای مهم برای بروز این مشکل می‌باشد.در این کرم‌ها ترکیباتی مانند جوش شیرین، الکل، لیمو نیاسینامید، فرمالدهید، و رتینوئید به عنوان مواد نگهدارنده و ضدعفونی کننده استفاده می‌شود.
این ترکیب‌ها هم به نوبه خود حساسیت را به وجود می‌آورند پس ممکن است باعث سوزش خارش و قرمزی پوست شوند.

۳. مصرف بیش از حد

اگر در استفاده از محصولات آرایشی زیاده‌روی شود به مشکلاتی را به وجود می‌آورد استفاده از آبرسان هم همین گونه است اگر بیشتر از دو مرتبه در طول روز از این کرم استفاده شود ممکن است باعث خارش و سوزش شود پس با توجه به دستورالعملی که روی بروشور محصول نوشته شده است باید از محصول استفاده کنید تا استفاده زیاد آن برای شما مشکل آفرین نباشد.

۴. عوامل خارجی

افرادی که از آبرسان استفاده می‌کنند باید هنگام خروج از خانه حتماً از ۻدآفتاب استفاده کنند تا اثر عوامل خارجی بر روی پوست کاهش یابد. چون آلودگی هوا تابش مستقیم نور خورشید هم مشکلاتی از جمله سوزش، قرمزی و خارش را به وجود می‌آورد و رنیمو به شما پیشنهاد خرید ضد آفتاب را می دهد.

۵. استفاده از کرم آبرسان تقلبی

وقتی که یک محصول آرایشی را انتخاب می‌کنید باید بسیار هوشیار باشید که این محصول برند و خوب باشد چون نمونه‌های فیک و تقلبی در بازار بسیار هستند.
وقتی که از کرم‌های بی‌کیفیت استفاده کنید هیچگونه تغییر مثبتی در پوست خود احساس نخواهید کرد حتی ممکن است دچار خارش و سوزش هم شوید. اگر به دنبال یک آبرسان عالی برای پوست خود هستید پیشنهاد می شود از ژل مرطوب کننده و آبرسان دراماتیکالی کلینیک استفاده نمایید.

راهکارهایی برای جلوگیری از سوزش پوست بعد از مصرف آبرسان

وقتی که این مشکل پیش بیاید باید به دنبال راهکارهایی برای حل و پیشگیری از بروز آن باشیم برای جلوگیری از سوزش پوست هنگام مصرف ابتدا باید محصولی مناسب و با کیفیت را انتخاب و خریداری کنید که دارای ترکیبات شیمیایی مناسب باشد. بدون عطر باشد. قبل از مصرف حتماً مقدار کمی را بر روی پوست گردن یا دست خود امتحان کنید کمی صبر کنید.
اگر پوستتان به آن حساسیت نداشت می‌توانید از آن استفاده کنید اما اگر پوست به آن حساس باشد سریع قرمز و متورم می‌شود. مصرف بیش از حد آن هم سبب سوزش می‌شود پس هنگام استفاده از آن دقت کنید مقدار مناسبی از آن را بر روی پوست بکشید. دستورالعمل محصول را حتماً بخوانید و مطابق با آن عمل کنید تا از مصرف محصول بهترین نتیجه را بگیرید. قبل از مصرف هم صورت باید با مایع شسته شود پس از آن از آبرسان استفاده کنید.
راهکارهایی برای جلوگیری از سوزش پوست بعد از مصرف آبرسان

راهنمای خرید آبرسان مناسب

محصولی خوب است که توسط برندهای معتبر و شناخته شده ساخته شده باشد حتماً اصل و با کیفیت باشد توجه کنید که نمونه‌های تقلبی هیچ گونه ارزش خریدی ندارند، حتی قرمزی و سوزش پوست را افزایش می‌دهند.
برای خرید یک محصول خوب حتماً تاریخ تولید و انقضای آن را در نظر بگیرید توجه داشته باشید که محصولات تاریخ گذشته باعث التهاب و حساسیت پوست می‌شوند.
به ترکیبات آن هم توجه کنید که بر روی جعبه محصول درج می‌شوند. قبل از خرید ترکیبات را مورد بررسی قرار دهید نمونه‌هایی را انتخاب کنید که حساسیت زایی کمتری در آنها داشته باشد.
افرادی وجود دارد که می‌گویند همه این نکات را رعایت می‌کنیم اما باز هم در پوست صورت خود سوزش را احساس می‌کنیم باید این را بدانید که وقتی افراد از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و در معرض مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرند می‌توانند دچار حساسیت خارش و سوزش پوست هنگام استفاده از این نوع کرم‌ها شوند. پس برای جلوگیری از این مشکلات و داشتن پوستی سالم همه نکات حتی کوچک را باید در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *