مراقبت پوست

چه زمانی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

چه زمانی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

هر کسی به داشتن پوست جوان و بدون لک و صاف علاقه دارد، برای همین است که به طور روزانه از ضد آفتاب استفاده می‌کنیم اما چه زمانی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟ این کرم یک لایه ی محافظتی بر روی پوست است که مانع از ورود اشعه‌های ماوراء بنفش به بافت پوست می‌شود. گاهی با این سوال روبرو می‌شویم که بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب چه زمانی می‌تواند باشد؟ به طور کلی استفاده از این محصول نه تنها در فضای باز و آفتابی بلکه همیشه پیشنهاد می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد اما نور آبی که از صفحه‌های گوشی و لپ تاپ ساطع می‌شوند تاثیرات مخربی را روی پوست می‌گذارند و باعث پیری زودرس پوست می‌شود به همین دلیل استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در منزل هم کاملاً ضروری است.

کرم ضد آفتاب یکی از کرم‌های بسیار خوب و مراقبتی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. پزشکان توصیه می‌کنند که از ضد آفتاب در تمام فصول استفاده کنند، حتی در زمانی که در خانه‌ هستید باید ضد آفتاب روی پوست زده شود، اصلاً نباید به آب و هوا و اینکه ابری یا آفتابی و یا برفی است توجه کنیم، بلکه در همه ی فصل و هر آب و هوایی استفاده از این کرم ضروری است.

اشعه‌های مضر خورشید در هر فصلی وجود دارند و ممکن است به پوست آسیب وارد کنند، شما برای محافظت از پوست باید به طور مرتب کرم ضد آفتاب بزنید، نور خورشیدی که به پوست می‌تابد می‌تواند بسیار به آن ضرر وارد کند و اصلی‌ترین این عوامل بروز لک تیره، پیری زودرس پوست و غیره می‌باشد.

افرادی که از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند تا حد زیادی از این مشکلات پیشگیری کرده‌اند، همچنین اشعه‌های مضر باعث فعالیت بیشتر رادیکال‌های آزاد می‌شوند و در آخر با نادیده گرفتن کرم ضد آفتاب در سن ۲۵ سالی ممکن است خطوط ظریف و چین و چروک را روی پوست خود ببینید.

بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب

بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب

داخل خانه و محیط کار

یکی از مهمترین علت‌های استفاده از این کرم در منزل جلوگیری از تاثیرات نور آبی می باشد. نور آبی که از گوشی و لپ‌تاپ و کامپیوتر ساطع می‌شود تاثیرات مضری مانند نور خورشید را بر روی پوست می‌گذارد. به این توجه کنید وقتی در مقابل لپ‌تاپ یا کامپیوتر و غیره هستید یعنی در معرض نور مخرب و بالقوه قرار گرفته اید و حتماً باید از پوست خود محافظت کنید.

تنها راه محافظت از پوست در برابر این موارد استفاده از ضد آفتاب است. علاوه بر نور آبی اشعه ی یووی به سادگی از شیشه عبور می‌کند پس متخصصان استفاده مداوم از ضد آفتاب در خانه را ضروری می‌دانند. برای رهایی از نور خورشید درخانه می‌توانید پرده‌ها را بکشید تا نور به داخل نفوذ نکند و یا این که با گوشی یا لپ تاپ کار نکنید.

زمان استخر و شنا کردن

اشعه‌ی نور آفتاب به سادگی به زیر آب می‌روند و تاثیرات خود را روی پوست می‌گذارند، آب مانند منعکس کننده‌ای عمل می‌کند و نور آفتاب را به هر طرف منعکس می‌کند، حتماً برای محافظت از پوست خود قبل از اینکه وارد آب شوید ۱۵ دقیقه قبل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا بتواند به خوبی جذب پوست شود و تاثیرات خود را به خوبی نشان دهد.

زمان ورزش و پیاده‌روی

افراد زیادی به ورزش علاقه دارند و چند ساعت از وقت خود را به ورزش اختصاص می‌دهند. در زمان انجام فعالیت‌های ورزشی به شدت عرق خواهیم کرد در نتیجه بدن آب زیادی را از دست می‌دهد. توصیه این است قبل از انجام فعالیت‌های ورزشی از ضد آفتاب ضد تعریق استفاده کنید.

ضد آفتاب‌های ضد تعریق یا ضد آفتاب‌هایی که اصل باشند و دارای خاصیت رطوب رسانی باشد به پوست نفوذ می‌کنند و مانع از خشکی آن می‌شوند. استفاده از ضد آفتاب‌های اصل در زمان ورزش از پیری پوست در سنین بالا جلوگیری می‌کند، برای مثال اسپری ضد آفتاب بیوکسین مناسب برای ورزش و پیاده رویی بسیار مناسب است و کاملا ضد آب و تعریق می باشد.

زمان ورزش و پیاده‌روی

در هوای آفتابی و باز

همه ی ما ممکن است روزانه به دلایل مختلفی از خانه خارج شویم. حتماً باید قبل از بیرون رفتن از یک ضد آفتاب اصل که مناسب پوست باشد استفاده نماییم. ضد آفتاب تنها برای پوست صورت کاربرد ندارد بلکه گردن، صورت و گوش افراد که در برابر نور خورشید قرار می‌گیرند باید محافظت شوند که این کار فقط با استفاده از ضد آفتاب امکان‌پذیر است.

در این مطلب به خوبی با چه زمانی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب آیا ضد آفتاب را باید شست؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

مراقبت از پوست در بهترین زمان ممکن

حتماً قبل از اینکه یک ضد آفتاب را بخرید به تاریخ انقضای آن دقت کنید تا مشکلاتی را روی پوست ایجاد نکند و مطمئن شوید که خاصیت خود را از دست نداده است. لازم نیست که قبل از ضد آفتاب از هیچ محصولی استفاده کنید اما زدن ضد آفتاب در هر مکان و هر موقعیتی لازم و ضروری است.

از ضد آفتاب باید در صبح استفاده شود اما هر دو ساعت یک بار بهتر است که آن را روی پوست خود تمدید کنید. برای خرید یک ضد آفتاب حتماً به اس پی اف آن توجه کنید چون اس پی اف میزان مراقبت از پوست را در برابر اشعه‌های مضر بیان می‌کند هرچه spfیک محصول بیشتر باشد از پوست شما در مقابل نور خورشید بهتر محافظت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *