مراقبت پوست

روتین مراقبت از پوست نوجوانان چگونه است؟

روتین مراقبت از پوست نوجوانان چگونه است؟

اکثر نوجوانانی که می‌خواهند وارد مرحله‌ی بزرگسالی شوند از پوست خود شکایت دارند و برای مراقبت از پوست نوجوانان متخصصان پوست پیشنهاداتی را ارائه داده‌اند تا با استفاده از آن ظاهری شاداب و سالم داشته باشند. طبق نظر این متخصصان جوش‌های سرسیاه، پوست چرب و آکنه شکایت پوستی نوجوانان می‌باشد.پس تقریبا همه ی افراد در دوران نوجوانی با چالش‌های پوستی مواجه هستند و این سوال پیش می‌آید که روتین مراقبت از پوست نوجوانان چگونه است؟

این چالش‌ها در اثر تغییرات هورمونی موجب بزرگ شدن غدد چربی و در نتیجه چرب شدن پوست نوجوانان به وجود می‌آید. همه ی این موارد باعث شده است که جوش‌های سرسیاه و منافذ بزرگ در پوست نوجوانان وجود داشته باشد. شما با توجه به برنامه ی روتین مراقبت از پوست نوجوان می‌توانید

پوستی سالم و درخشان داشته باشید. برای دریافت اطلاعات در مورد آن تا آخر این مقاله با رنیمو همراه باشید.

مهمترین نکات مراقبت از پوست نوجوانان

در نگهداری از پوست نوجوانان این چند مورد بسیار با اهمیت است و سلامت پوست تا حد زیادی به آنها بستگی دارد.

1. پوست خود را با دقت و مرتب تمیز کنید

شما اگر دارای پوست چرب هستید شاید ژل یا فوم پاک کننده ی صورت برای مراقبت از پوست مناسب باشد باید یک بار در روز پوست خود را پاکسازی کنید و اگر در طی روز پوست شما چرب یا کثیف می‌شود دو مرتبه این کار را در روز انجام دهید.

اگر دختر نوجوان هستید و از وسایل آرایشی استفاده می‌کنید اول باید آرایش چشم خود را پاک کنید و سپس با نوک انگشتانتان به همراه فوم شستشوی یا ژل صورت خود را به خوبی تمیز کنید، برای مثال شما می توانید از محلول دو فاز پاک کننده آرایش چشم Deep Clean نوتروژینا که قابل استفاده برای آرایش ضد آب نیز می باشد استفاده نمایید، این محصول علاوه بر پاک کننده آرایش دور چشم مرطوب کننده اطراف چشم نیز می باشد.

جهت مشاهده و خرید این محصول بر روی عکس کلیک کنید

اگر در باشگاه و کلاس‌های تربیت بدنی فعالیت می‌کنید و به صورت روزانه ورزش انجام می‌دهید در صورت امکان قبل از ورزش صورت خود را به خوبی بشویید. یا برای خشک کردن صورت دستمال کاغذی همراه داشته باشید

اگر نوجوانی با پوست خشک هستید از شیر پاک کن یا مرطوب کننده استفاده کنید.

2.مرطوب کردن پوست بسیار مهم است

استفاده از مرطوب کننده بسیار مهم است حتی برای پوست‌هایی که چرب و مستعد آکنه هستند، حتماً باید مرطوب کردن پوست انجام شود، چربی و رطوبت دو موضوع جدا از هم هستند شما بارطوبت رسانی کافی به پوست موجب می‌شوید که پوست چربی کمتری تولید کند.

کسانی که پوست چربی دارند می‌توانند از کرم‌های فاقد چربی و غیر کمدونزا استفاده کنند. بعضی از این محصولات دارای مواد تقویت کننده و ترمیم کننده هستند.

3. قبل از خواب حتماً آرایش خود را پاک کنید

این مورد بسیار مهم است و حتماً باید قبل از خواب آرایش خود را به خوبی تمیز کنید، حتی اگر خسته هستید باید قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید صورت خود را به خوبی شستشو دهید حداقل می‌توانید از یک دستمال مرطوب آرایش پاک کن برای پاک کردن آرایش و چربی استفاده کنید.

قبل از خواب حتماً آرایش خود را پاک کنید

4. چربی پوست را کنترل کنید

اگر می‌خواهید براقی پوست خود را کاهش دهید با توجه به نظریه ی متخصصان برای کنترل چربی باید این سه روش انجام گیرد.

استفاده از پاک کننده دارای سالیسیلیک اسید

استفاده از پرایمر بدون چربی برای کنترل براقی پوست

استفاده از پارچه او دستمال‌های مخصوص یا کاغذ جذب کننده چربی پوست در طی روز

5. پوست خود را لایه برداری کنید

لایه‌برداری برای هر نوع پوستی بسیار مهم است شما باید هفته‌ای یک تا دو بار با استفاده از محصولی ملایم پوست خود را به خوبی لایه برداری کنید. اسکراب نکنید چون به از بین رفتن جوش‌های سرسیاه و آکنه کمکی نمی‌کند بیش از اندازه هم لایه برداری نکنید. برای پوست نوجوانان ماسک صورت برای لایه برداری محصولی مناسب است.

6. از محصولات ضد آکنه هوشمندانه استفاده کنید

مواد بسیار زیادی برای پاکسازی و جلوگیری از بروز آکنه وجود دارد. این مواد ممکن است بسیار قوی باشند پس در مصرف آنها باید دقیق و محتاطانه عمل کنید در غیر این صورت ممکن است استفاده از این مواد باعث ایجاد جوش‌های قرمز و التهابی و تحریک پوست شوند.

7. با باکتری‌های ایجاد کننده ی آکنه نخوابید

هر ۱۲ ساعت باکتری‌های ایجاد کننده ی آکنه تکثیر می‌شود برای همین فقط یک بار استفاده از روش‌های درمانی در شبانه روز کافی نمی‌باشد چون ترکیبات این داروها می‌تواند پوست را تحریک کند. بعضی از این مواد به حدی قوی هستند که نمی‌توان استفاده از آنها را دو برابر کرد، پس به قوی بودن مواد دقت کنید.

8. دستان خود را تمیز نگه دارید

یکی از روش‌های دیگر سالم و مراقبت از پوست نوجوانان این است که پوست را در مقابل آلودگی و میکروب‌ها محافظت کنید. پیش از اینکه صورت خود را لمس کنید دستان خود را به خوبی بشویید و همچنین به صورت مرتب سطوحی که با پوست شما در ارتباط است مانند تلفن همراه را تمیز کنید.

دستان خود را تمیز نگه دارید

9. اسپری موی خود را با دقت انتخاب کنید

وقتی که متوجه شدید پوست شما به صورت دسته‌ای در اطراف خط رویش مو دچار جوش‌هایی شده باشد ممکن است به اسپری موی شما ربط داشته باشد. اسپری موی خود را تغییر دهید و از محصولاتی که کمتر موجب ایجاد جوش می‌شود استفاده کنید.

10. حتماً ضد آفتاب بزنید

استفاده از ضد آفتاب برای هر فردی مهم است و در روتین نوجوانان هم باید وجود داشته باشد. هر روز سال چه هوا بارانی باشد چه صاف چه ابری باشد چه آفتابی چه در منزل می‌مانید یا به مدرسه می‌روید حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.

ضد آفتاب لایت ایزدین یکی از بهترین محصولات برند ایزدین می باشد که برای انواع پوست مناسب ایت و طیف رنگی عالی را به پوست شما هدیه می دهد، این محصول مناسب بانوان و دختران جوان بوده و از بروز انواع بیماری پوستی پیشگیری می کند.

11. از تخت‌های برنزه و سولاریوم دوری کنید

با استفاده از یک کرم یا اسپری برنزه کننده از پوستی برنزه و سالم و درخشان برخوردار باشید. تخت‌های برنزه و سولاریوم زیر نور خورشید ممکن است که شما را دچار پیری زودرس پوست یا چین و چروک کند،  همچنین خطر بروز سرطان پوست را بیشتر می‌کند.

12. صحبت با یک پزشک درباره ی روتین مناسب پوست نوجوانان

مراجعه به متخصص پوست بسیار مفید است مخصوصاً اگر جوش‌های قرمز چرکی یا توده‌های بزرگ زیر پوستی دارید که ممکن است دردناک باشند یا جای جوش باقی می‌گذارند. اگر در این شرایط با پزشک متخصصی مشورت کنید برای پوست شما محصولات بسیار خوب و پاک کننده‌های قوی و داروهای ضد آکنه که اثربخشی زیادی دارند را به شما پیش پیشنهاد خواهد داد تا پوست شما سریع‌تر پاکسازی شود.

آشنایی کامل باروتین مراقبت از پوست نوجوانان برای سلامت پوست

دوره‌ی نوجوانی دوره‌ی شاد زیستن است شما می‌توانید با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله از پوست خود مراقبت کنید و ظاهر سالم و شاداب را برای خود بازگردانید. عاداتی که در نوجوانی ایجاد می‌شود در طی عمر حفظ خواهد شد پس حتماً این سه عادت را برای مراقبت از پوست در دوره ی نوجوانی در پیش بگیرید که بسیار به شما کمک کننده است.

این سه کار تمیز کردن شبانه پوست، استفاده از ضد آفتاب زمان صبح و استفاده از مرطوب کننده در صبح و شب بسیار به داشتن پوست سالم به شما کمک می‌کند و به شما پیشنهاد می شود برای خرید یک ضد آفتاب عالی برای پوستتان بلاگ بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *