مراقبت مو

روش صحیح سشوار کشیدن مو

روش صحیح سشوار کشیدن مو

سشوار کشیدن مو باعث زیباتر جلوه دادن مو خواهد شد. در کل سشوار کردن زیاد برای مو توصیه نمی‌شود چون ممکن است اگر زیاد از حد باشد به موها آسیب وارد کند. اما گاهی برای زیبایی و حضور در مهمانی، ناگزیر به انجام این کار هستیم.

اما اگر روش صحیح سشوار کشیدن مو را بدانیم، ممکن است که با کمترین آسیب به موها، آنها را سشوار کنیم. ما در این مطلب می‌خواهیم روش صحیح سشوار کشیدن مو و فوت و فن‌هایش را در اختیار شما قرار دهیم پس تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

آموزش روش صحیح سشوار کردن مو

شاید بسیاری از افراد سشوار کشیدن را کاری ساده بدانند اما اینگونه نیست و باید طرز نگه داشتن و سشوار کردن مو را بلد باشیم. برای یاد گرفتن سشوار کشیدن، این نکات را رعایت کنید:

 • وقتی که در حمام هستید، موها را شسته و نرم کننده بزنید.
 • باید موها با استفاده از یک حوله خشک شوند و با یک شانه ی دانه درشت کاملاً شانه زده شوند.
 • به اندازه ی یک پیس اسپری کف، موس مو به مو بزنید و دوباره مو را با شانه ی دانه درشت شانه کنید.
 •  استفاده از سرم مو در این لحاظ برای از بین بردن وزی مو احتیاج است. اما نباید اندازه ی سرم مو زیاد باشد.
 • بخشی در امتداد پایین سر را در نظر بگیرید، موهای پایین از گوشتان را باید شانه کرده و برای سشوار کشیدن آماده کنید.
 • باید یک برس گرد در دست داشته باشید و زیر بخشی از موها قرار دهید و در این حالت برس را پایین بیاورید و با دستی دیگر بخشی از مو را سشوار بزنید.
 • باید برس کشیدن را تا آنجا ادامه دهید که موها خشک شود.
 •  بخش دیگری از مو را به همین ترتیب برس و شانه بزنید.
 • وقتی که به درستی و همه ی موها به این شکل سشوار شود دیگر حالت پذیر شده‌اند و وز نخواهند بود.
 • در کل سشوار را خیلی به موها نزدیک نکنید و و فقط یک قسمت از مو را سشوار نزنید چون این کار ممکن است باعث سوخته شدن موها شود.
 • وقتی که از برس استفاده میکنید سشوار را تا حدی به مو نزدیک کنید. باید فاصله ی سشوار تامو را بلد باشید.
 • و در آخر برای اینکه مدل موهایتان فیکس شود کمی از تافت روی مو اسپری کنید با این کار دیگر موهایتان خوش حالت خواهد ماند.
 • وقتی که از سرم رفع وز استفاده کردید، مواظب باشید که آن را به پوست سرتان نزنید چون این کار باعث چرب شدن پوست سر می‌شود و طوری به نظر می‌رسد که سرتان را نشسته‌اید.

آموزش روش صحیح سشوار کردن مو

نحوه ی حرکت سشوار کردن مو

مو را وقتی می‌خواهید سشوار بزنید باید مرطوب یا نیمه خشک باشد. اگر سشوار را روی موهای کاملاً خیس بکشید باعث وز شدن آن خواهید شد و اگر مو کاملاً خشک باشد به راحتی حالت دلخواه را پیدا نخواهد کرد.

برای سشوار کردن درست، مو را به ۵ یا ۶ دسته ی عمودی، افقی، مورب از یکدیگر جدا کنید سپس موها را سشوار بزنید. سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار بسیار مهم است و وقتی آن را روی سشوار نصب کنید باعث می‌شود موهایتان کمتر آسیب ببیند.

همانگونه که گفتیم، وقت استفاده از سشوار آن را روی موهایتان حرکت دهید و متمرکز نکنید. چون متمرکز کردن سشوار روی قسمتی از مو به آن آسیب خواهد زد. موها را به دور برس سشوار بپیچید و سپس در حالی که سشوار را گرفته‌اید به آرامی موها را از برس باز کنید.

وقت سشوار کردن مو، مراقب ساقه ی موهایتان باشید. بعد از سشوار کردن بخشی از مو چند ثانیه صبر کنید تا آن بخش از موهایتان خنک شود. سپس دوباره دست به کار شوید این کار باعث می‌شود که ساقه مو در اثر باد سشوار نسوزد.

تا اینجا به خوبی با چه روش صحیح سشوار کشیدن مو آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های رنیمو همچون مطلب هر چند وقت یک بار باید موها را شست؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ مراجعه نمایید.

حجم دهی مو با سشوار

با استفاده از سشوار می‌توانید موهایتان را حجم دهید. برای این کار باید در خلاف جهت رویش ریشه مو را سشوار کنید. باید بخش کوچکی از مو را انتخاب کنید و آن بخش را دور برس سشوار بپیچید و برخلاف جهت ریشه مو بکشید، همزمان سشوار را هم روی آن بگیرید. با این کار موهایتان حجم مناسبی پیدا خواهد کرد.

نحوه تقسیم بندی مو

قبل از شروع براشینگ باید مو را به شش دسته تقسیم کنید. چتری، پهلوی راست، پهلوی چپ، مرکز سر، پس سر، پشت سر.

برای تقسیم بندی موهای پیشانی، از شکستگی ابرو تا شکستگی ابروی دیگر را تا پایین سر جدا کنید. حال باید به صورت عمودی موهای سمت راست لاله ی گوش بالایی را تا مرکز سر جدا کنید و به همین ترتیب به صورت عمودی موهای سمت چپ لاله گوش بالایی خود را هم از سر جدا کنید.

قسمت راست بالای سر را به سمت چپ ادامه دهید و تا مرکز سر موها را جدا کنید، قسمت سمت چپ بالای سر را هم به سمت راست ادامه دهید و موهای آن را هم جدا کنید. همین تقسیم بندی را برای پس و پشت سر هم رعایت کنید.

اهمیت سشوار کشیدن موها

بسیاری ازافراد، شاید یاد گرفتن و خواندن نکاتی در مورد سشوار کشیدن مو را بی‌اهمیت بدانند اما پرداختن به روش صحیح سشوار کردن مو اهمیت زیادی دارد. اینکه یک آقا و یا یک خانم بتواند با در دست داشتن یک سشوار معمولی و با تکیه بر مهارت خود بتواند موهای اصلاح شده و ایده‌آل خود را فرم بدهد و مرتب و ماندگار نگه دارد، می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

داشتن موهای مرتب هم برای بانوان هم مردان بسیارمهم و در زیبایی تاثیرگذار است. پس با توجه به این مطلب رنیمو روش صحیح سشوار کشیدن مو در منزل را یاد بگیرید و آن را بدون رفتن به محیط آرایشگاه برای خود انجام دهید.

اهمیت سشوار کشیدن موها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *