مراقبت پوست

بعد از استفاده از میسلارواتر باید صورت را شست؟

بعد از استفاده از میسلارواتر باید صورت را شست؟

آیا بعد از استفاده از میسلارواتر باید صورت را شست؟ ترتیب استفاده از پاک کننده‌های صورت چگونه است؟ بعد از استفاده از میسلار واتر چه کاری باید انجام بدهیم ؟ همه این‌ها را می‌خواهیم در این مطلب رنیمو توضیح بدهیم پس با ما همراه باشید.

بعد از استفاده از میسلار واتر چه کار باید انجام داده شود؟

شاید پوست شما قرمز باشد خارش داشته باشد دلیل آن را نفهمید ما در ادامه مطلب این را توضیح خواهیم داد. می‌خواهیم بدانیم که چرا شستشوی میسلار واتر می‌تواند راه حل خوبی باشد. افرادی وجود دارند بعد از این که اولین بار از میسلار واتر استفاده می‌کنند دیگر فکر می‌کنند نیاز به شست و شوی پوست نیست. ممکن است در یک میسلار واتر موادی باشد که برای شما حساسیت زا باشد پوست را قرمز و ملتهب کند. اگر پوست شما حساس باشد و میسلار واتر که انتخاب کردید به پوست نخورد ممکن است قسمتی از سطح پوست را از دست بدهید.

اکثراً گفته‌اند که میسلار واتر به عنوان یک جایگزین ملایم برای پاک کننده‌های خشن و حاوی ذرات سنگین سولفات بسیار خوب است. البته که میسلار واتر یک پاک کننده ملایم است اما می‌تواند مواد فعال کننده سطح را بر روی پوست باقی بگذارد. اگر این گونه باشد بسته به نوع پوست تحریک شده و بهتر است بعد از استفاده از آن سطح پوست آبکشی شود.

بعد از استفاده از میسلار واتر چه کار باید انجام داده شود؟

ما در اینجا می‌خواهیم توضیح درباره اینکه میسلارواتر چیست داشته باشیم

در حقیقت میسلار واتر ترکیبی از آب و میسل‌های ریز و روغنی است که باعث جذب و از بین بردن آلودگی آرایش، باقی مانده ذرات از سطح پوست می‌شود. میسلار واتر خود یک محلول پاک کننده است در حالی که پایه مایع دارد، حاوی تله‌های موسوم به میسل است که ناخالصی‌های پوست را از بین می‌برد. میسل‌ها اساساً سورفاکتانت یا مولکول‌های روغن در آب هستند. تا اینجا به خوبی با موضوع اینکه بعد از استفاده از میسلارواتر باید صورت را شست خوب آشنا شدید اگر می خواهید از دلایل استفاده از میسلار واتر را بدانید می توانید به مطلب چرا باید از میسلار واتر استفاده کنیم؟ مراجعه کنید.

سورفاکتانت چیست؟

این مواد در انواع مختلفی از پاک کننده‌ها و صابون‌ها یافت می‌شود آنها جذب روغن می‌شوند و مواد روغنی را از سطح پوست دور می‌کنند. میسلار واتر بسیار ملایم است که اجازه می‌دهد مایع روی پوست شما بماند.

دکتر راشل نازاریان متخصص پوست در نیویورک می‌گوید شاید اکثر افراد باقیمانده سورفاکتانت را روی پوست تحمل کنند اما بعضی از سورفاکتانت ها تحریک کننده هستند و حتی ممکن است بعضی از افراد به آن حساسیت داشته باشند.

اگر به مواد فعال کننده روی پوست حساسیت دارید ممکن است در اثر استفاده مداوم پوست قرمز شود، خارش یا پف پیدا کند. توصیه این است همیشه و تا آنجا که می‌توانید میسلار واتر را بشویید.

آیا سرفاکتانت‌ها در دراز مدت مشکل ایجاد می‌کنند؟

وقتی که در طولانی مدت از میسلار واتر بدون شست و شو آن روی پوست استفاده کنید و این محصول با پوست سازگار باشد از لحاظ فنی هیچ تاثیری وارد نمی‌شود.اما اگر با استفاده از میسلار واتر پوست شروع به تحریک شدن کرد به این معنی نیست که باید از شر میسلار واتر خلاص شوید. بلکه می‌توانید بعد از استفاده از میسلار واتر آن را از روی پوست صورت بشویید.

اکثر متخصصین بر این باورند که این محصولات خطرناک نیستند و برای سلامتی خطری ایجاد نمی‌کنند و نیازی به شست و شو هم ندارند اما اگر انرژی و وقت این را دارید بهتر است از روی پوست شسته شوند.

نحوه استفاده از میسلار واتر

به عنوان یک پاک کننده برای استفاده از این محصول کافی است آن را در یک پد پنبه‌ای بریزید مانند یک تونر روی صورت خود بمالید و به صورت همیشگی از پوست خود نگهداری کنید بعد از آن نیازی به آبکشی ندارید.

میسلار واتر به آسانی می‌تواند جایگزین روتین پاکسازی پوست شود. بهتر از صبح از آن استفاده شود و به دلیل دنبال آن از یک مرطوب کننده با اس پی اف و دوباره در شب بعد از کرم شب استفاده کنید.

به عنوان پاک کننده آرایش اگر ضد آفتاب یا آرایش سنگین‌تری دارید توصیه می‌کنیم از میسلا واتر به عنوان پاک کننده آرایش استفاده شود برای استفاده به عنوان پاک کننده آرایش یک پد پنبه‌ای را به میسلار واتر آغشته کنید به آرامی روی آرایش خود بکشید.

چگونگی انتخاب بهترین میسلار واتر

قبل از اینکه می‌خواهید یک میسلار واتر را تهیه کنید باید مناسب‌ترین آن برای نوع پوست خود را انتخاب کنید. چون فرمول‌های مختلفی دارند و برای هر نوع پوستی متفاوت هستند. اگر آن را درست انتخاب کنید هیچ نگرانی مربوط به مراقبت از پوست خود نخواهید داشت.

این محصول برای تمیز کردن انواع پوست بدون احساس خشکی در یک مرحله عمل می‌کند. حتی این محصول به آسانی سخت‌ترین آرایش‌ها را بدون هیچ مشکلی پاک می‌کند.

چگونگی انتخاب بهترین میسلار واتر

و در آخر درباره استفاده از میسلار واتر و بعد از آن باید گفت بسیاری از تردیدها در مورد محصول بدون نگرانی است. این نگرانی در مورد پاک کننده‌های معمول وجود دارند.اگر پوست حساسی دارید و وقت آن را دارید بهتر است این محصول از روی پوست آبکشی شود این کار برای امنیت است. همه ما باید بعد از استفاده از محصولات به واکنش نسبت به محصول توجه داشته باشیم. اگر در روتین تمیز کننده خود مشکلی دارید و در روتین شما میسلار واتر وجود دارد سعی کنید یک شست و شوی سریع در این مرحله را اضافه کنید.

باز هم می‌گوییم که شاید میسلار واتر بر روی بعضی از پوست‌ها حساسیت ایجاد کند که حتماً باید شست و شو شود و برای کسانی ممکن است هیچگونه حساسیتی نداشته باشد آنها اگر پوست را نشویند هم مشکلی ایجاد نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *