آرایش صورت

چگونه در گرما از خراب شدن آرایش جلوگیری کنیم؟

چگونه در گرما از خراب شدن آرایش جلوگیری کنیم؟

شاید از نظر خیلی از افراد تابستان بهترین سه ماه سال باشد اما این فصل دردسر های زیادی نیز دارد. دردسر هایی از جمله خراب شدن آرایش صورت در روزهای گرم تابستان که به خاطر عرق کردن زیاد و همچنین رطوبت هوا اتفاق می‌ افتد. زمانی که از صبح دنبال کارهای مهم باشید و مجبور باشید که رفت و آمد داشته باشید و خودتان را برای دیدارهای مهم آماده کنید، زمانی که مرتباً عرق می‌کنی یا صورتتان چسبناک شده است و دیگر هیچی از آرایشتان باقی نمانده است در این موقع است که از روزهای بلند و گرم تابستان بیزار می‌شوید.

ممکن است شما نیز دنبال چند راهکار برای این باشید که چگونه می‌توانید در گرمای تابستان از خراب شدن آرایشتان جلوگیری کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل به این موضوع بپردازم.

چند دسته از نکات مهم برای ماندگار ماندن آرایش در روزهای گرم

زیرسازی مناسب

این نکته را باید به یاد داشته باشید که حتماً قبل از آرایش کردن باید پوستتان را آماده کنید. آماده کردن پوست به این شیوه است که باید پوست را به خوبی بشویید و یا اینکه اگر از قبل مواد آرایشی روی صورتتان دارید باید آن را کاملا پاک کنید. استفاده کردن از لایه بردارهای ملایم در خانه برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست می‌تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد. همین موضوع که به ظاهر ساده است منجر به ماندگاری و همچنین خوب نشان دادن آرایش صورتتان می‌شود.

بعد از اینکه صورتتان را پاک کردید باید از یک کرم مرطوب کننده و یا ضد آفتاب مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید. توصیه م این نکته را در نظر داشته باشید که تابستان و زمستانی هیچ اهمیتی ندارد و کرم ضد آفتاب را باید در هر شرایطی استفاده کنید و این را نیز به یاد داشته باشید که ضد آفتاب را باید مناسب با نوع پوستتان انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه از آن را بگیرید.

بهتر است که در تابستان از انواع ضد آفتاب‌های سبک و فاقد چربی استفاده کنید، استفاده کردن از این دسته از کرم ‌های ضد آفتاب نه تنها می‌تواند یک زیرساز مناسب برای آرایش باشد بلکه می‌تواند پوست را در برابر اشعه‌های خطرناک آفتاب نیز محافظت کند. یکی از بهترین ضد آفتاب های که فاقد چربی و سبک است اسپری ضد آفتاب بیوکسین می باشد که می تواند انتخاب مناسبی برای فصل های گرم سال باشد.

زیرسازی آرایش

استفاده کردن از پرایمر

اولین گام برای انجام دادن یک آرایش مجلسی و شیک استفاده کردن از پرایمر می‌باشد. به صورت کلی پرایمرها مثل یک لایه محافظت کننده هستند که از پاک شدن آرایش شما پیشگیری می‌کنند. پرایمرها می‌توانند منافذ باز، و چین و چروک‌های پوستی‌تان را پر کنند و همچنین پوستتان را صاف و یکدست کنند. همین موضوع می‌تواند در زیبایی و ماندگاری آرایش نقش مهمی را ایفا کند. بهتر است که شما در تابستان از پرایمرهایی استفاده کنید که فاقد چربی باشند و بر پایه آب باشند.

البته این نکته را نیز به یاد داشته باشید که برای نگهداری کردن از آرایش چشمتان به پرایمر چشم جداگانه نیاز دارید، با استفاده کردن از این محصول سایه و خط چشمتان می‌تواند تا ساعت‌ها دوام داشته باشد.

استفاده از یک کرم پودر مناسب

سعی داشته باشید که در تابستان از چند لایه کرم پودر استفاده نکنید چون همین کار منجر به سنگین شدن و عرق کردن زیاد صورت می‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بعد از پرایمر زدن از کرم ضد آفتاب رنگی استفاده کنید که هم می‌تواند پوستتان را کاور کند هم بافت سبکی دارد، ولی اگر به مهمانی دعوت هستید بهتر است که از کرم‌های مناسب با پوست در فصل گرما استفاده کنید.

سعی داشته باشید که از کرم پودرهای استفاده کنید که فاقد چربی هستند، این دسته از کرم پودرها چربی اضافه‌ای که روی پوست وجود دارند را به خاطر داشتن سیلیکا جذب می‌کنند و به خاطر اینکه از مواد مات و بدون جلا ساخته شده است در ماندگاری آرایش تاثیر خیلی زیادی دارند.

یکی از باکیفیت ترین پرایمر های موجود بازار که به ماندگاری چندین برابری آرایش شما کمک می کند پرایمر سیلیکونی پرکننده منافذ اوردینری می باشد. استفاده از این محصول بر روی پوست و قبل از آرایش، کمک خواهد کرد مواد آرایشی بهتر روی پوست نشسته و همچنین حالت پودری یا ترک خورده و ماسیده روی پوست نداشته باشند. از طرفی پوست را مات و آبرسانی نموده و برای ماندگاری بیشتر میکاپ بر روی آن بسیار مفید می باشد.

در صورتی که تمایل به خرید این محصول را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

استفاده از پنکیک

با وجود گرمای زیاد تابستان معمولاً کرم پودرها خیلی زود محو می‌شوند ولی شما با استفاده کردن از پنکیک مات و مناسب با رنگ صورتتان باعث می‌شوید که کرم پودر و میکاپ تان ماندگاری بیشتری داشته باشد. البته دقت داشته باشید که پد را باید به صورت ضربه‌ای به صورت بزنید و هرگز آن را نباید روی پوستتان بکشید. همچنین می‌توانید یک پنکیک را روی پشت چشم‌ها و لب نیز بزنید، با انجام این کار می‌توانید به ماندگاری سایه و رژ کمک زیادی کنید.

اصول آرایش چشم در هوای گرم

ممکن است شما نیز اطلاع داشته باشید که آرایش چشم غلیظ مناسب برای فصل تابستان نیست ولی برای بالا بردن ماندگاری آرایش چشمتان قبل از استفاده کردن از خط چشم می‌توانید از یک سایه پودری استفاده کنید به علاوه اگر از مداد چشم استفاده می‌کنید دقت داشته باشید که مداد چشمتان نباید چرب باشد به خاطر اینکه با کمی جنب و جوش این مداد زیر چشمتان پخش می‌شود.

برای استفاده کردن از ریمل نیز می‌توانید از یک ریمل ضد آب استفاده کنید ولی این را در نظر داشته باشید که پاک کردن ریمل ضد آب به سادگی ریمل‌های دیگر نیست. اگر ریمل ضد آب را نیز دوست ندارید می‌توانید از یک ریمل معمولی استفاده کنید و فقط کمی از ریمل ضد آب را به نوک مژه‌هایتان بکشید.

به یاد داشته باشید که فقط به نوک مژه‌ها و بعد باید به درستی آن را پاک کنید که مژه‌هایتان نریزد. شما می‌توانید از محصولات پودری برای سایه چشم‌ها استفاده کنید، محصولات آرایشی که مایع هستند به محض گرم شدن هوا و همچنین عرق کردن از روی پوست جاری می‌شوند و سپس می‌ریزند، ولی شما با استفاده کردن از محصولات پودری می‌توانید چربی و عرق روی صورتتان را کنترل کنید.

رمز داشتن رژ لب با دوام

اگر حس می‌کنید که رژ لب روی لبتان با عرق کردن قسمت بالای لب و بینی پخش می‌شود و یا اینکه عادت دارید کلا لب هایتان را به هم بمالید باید زمانی که خط لب می‌کشید به صورت کامل سمت‌های داخلی لبتان را با مداد پر کنید. و بعد از آن رژ لب را چند لایه بر روی لبتان بزنید. با انجام دادن این روش هنگام پاک شدن رژ خط لب شما تا ساعت‌ها می‌تواند روی لب باقی بماند و ظاهری مانند رژ لب به وجود می‌آورد. البته همانگونه که ذکر کردیم قبل از رژ لب زدن بهتر است که پودر پنکیک به لب‌هایتان بزنید. این را نیز در نظر داشته باشید که بهترین نوع رژ لب در روزهای گرم رژ لب مایع مات می‌باشد.

تا اینجا به خوبی با موضوع اینکه چگونه در گرما از خراب شدن آرایش جلوگیری کنیم؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب رنیمو همچون مطلب کرم ضد آفتاب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

رمز داشتن رژ لب با دوام

راه‌هایی برای تثبیت رژگونه

بهتر است که از رژگونه پودری به جای رژگونه مایع استفاده کنید و همچنین رنگ‌های ملایم را نیز انتخاب کنید. ولی اگر قصد استفاده کردن از رژگونه مایع را دارید بهتر است که یک لایه نازک و ملایم را بزنید تا پوستتان چرب و براق دیده نشود. یک راه برای ماندگاری رژ گونه که به وسیله آرایشگران توصیه می‌شود این است که کرم پرایمر تان را با رژ لب مایع مخلوط کنید و بر روی گونه‌ها بزنید.

راهکارهای بیشتر برای نگه داشتن آرایش در گرما

  • ماساژ یخ و یا شستن صورت با آب سرد
  • استفاده کردن از اسپری آب معدنی
  • اجتناب از آرایش غلیظ
  • استفاده کردن از اسپری تثبیت کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *