مراقبت پوست

اول میسلار واتر یا ژل شستشو؟

اول میسلار واتر یا ژل شستشو؟

اگر یک پوست بدون جوش و سالم می‌خواهید باید مهمترین و ساده‌ترین کار در روتین پوستی یعنی همان پاکسازی پوست را به شیوه‌ای درست انجام دهید. زمانی که برای خرید بهترین پاک کننده صورت به فروشگاه مراجعه می‌کنید بیشتر فروشنده ها میسلار واتر و یا ژل شستشو را به شما پیشنهاد می‌کنند. اما سوال اینجاست که اول میسلار واتر یا ژل شستشو؟

تنوع محصولات مراقبت از پوست و ویژگی‌هایی که دارند به قدری زیاد شده اند که شما در هنگام خرید سردرگم می‌شوید به خاطر همین است که در ادامه این مطلب همچون مطلبی که به فرق تونر و میسلار واتر پرداختیم در این مطلب قصد داریم فرق میان میسلار واتر و ژل شستشو را برای شما شرح دهیم و به شما بگوییم که اول باید از میسلار واتر استفاده کنید یا ژل شستشو.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یک محصول مراقبت کننده از پوست است که آلودگی‌ها، آرایش‌های مانده بر روی پوست و ناخالصی‌ها را می‌تواند به طور کامل پاک کند. در واقع میسلار واتر یک ترکیب از آب تصفیه شده، سورفاکتانت بسیار ملایم و گلیسرین می‌باشد که به طور طبیعی با همدیگر ترکیب می‌شوند و کره‌های میکروسکوپی به اسم میسل را می‌سازند.

این حباب‌های میکروسکوپی کوچک که در واقع پاک کننده چربی هستند در آب شناور می‌شوند و غلظت ملایمی به میسلار واتر می‌بخشند. میسل‌ها آبگریز هستند و همین موضوع نیز منجر به این می‌شود که آلودگی و چربی را به خودشان جذب کنند و آنها را از روی صورت شما پاک کنند. در کل فرمولاسیون میسلارواتر خیلی ملایم است و تمامی آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها را از بین می‌برد و بعد از پاکسازی، پوست را هیدراته و مرطوب نگه می‌دارد.

میسلار واتر چیست؟

بررسی عوارض و فواید میسلار واتر در روتین پوستی

تا اینجای این مطلب فهمیدیم که میسلار واتر همچون تونر یک محصول برای مراقبت از پوست است که در بین متخصصان پوست خیلی محبوب می باشد. ولی دلیل این محبوبیت زیاد، به فواید آن برمی‌گردد که در ادامه آنها را ذکر می‌کنیم:

شوینده‌های ملائمی هستند که گذشته از اینکه آرایش و کثیفی و چربی را از بین می‌برند همچنین منافذ پوست را نیز کاملاً پاکسازی می‌کنند و آن را تقویت می‌کنند. در پاسخ به این سوال که فایده ی میسلار واتر چیست باید گفت که برای انواع پوست مناسب است به خاطر اینکه فرمولاسیون آن ملایم می‌باشد و برای کسانی که پوست حساسی دارند و درگیر بیماری‌های روزانه هستند بهترین و مناسب‌ترین انتخاب است. یکی دیگر از کاربردهای میسلار واتر این است که می‌تواند پوست را شاداب و شفاف نگه دارد و از به وجود آمدن جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.

شیوه استفاده از میسلار واتر چگونه است؟

استفاده ی آسان این محصول یکی از دلایل پرفروش بودن و محبوبیت این محصول است. این محصول هیچ احتیاجی به آبکشی ندارد و فقط لازم است که با یک تکه پنبه که به محلول میسلار واتر آغشته شده است در کمتر از ۵ دقیقه آرایش را از صورتتان پاک کنید. این موضوع را به یاد داشته باشید که برای پاکسازی کامل پوست باید حوصله و زمان بیشتری را اختصاص دهید و روتین خودتان را به طور کامل رعایت کنید.

در کل استفاده از میسلار واتر به این صورت است که باید پنبه را به محلول آغشته کنید و سپس پد را به مدت چند ثانیه روی نقطه مورد نظر نگه دارید تا مواد آرایشی بدون کشیدن پنبه یا پد روی پوست، تمیز شوند.

ژل شستشوی صورت چیست؟

یک روتین پوستی مناسب با یک پاک کننده خوب شروع می‌شود و بهترین گزینه در این زمینه ژل شستشو صورت به حساب می‌آید. پاک کننده‌های ژلی بافتی متفاوت‌تر از فوم‌ها دارند و همچنین مقدار خیلی زیادی کف به وجود می‌آورند.

ژل شستشوی صورت منافذ پوستی را بدون اینکه چربی طبیعی پوست را از بین ببرد تمیز می‌کند و به خاطر همین گزینه خیلی خوبی برای پوست‌های ایده‌آل به حساب می‌آید. شوینده‌های صورت ژلی مبتنی بر آب هستند و همچنین از روغن‌های ضروری و عصاره های طبیعی تولید می‌شوند.

فواید ژل شستشوی صورت چیست؟

اگر صورتتان به پاکسازی عمیقی نیاز دارد بهترین انتخاب برای شما خرید ژل شستشو می‌باشد. این محصول منفذ‌های پوستی را باز می‌کند و گذشته از پاکسازی عمیق آنها، چربی و کثیفی را نیز همزمان از سطح آن تمیز می‌کند.

ژل شستشوی صورت برای کسانی که پوست مستعد آکنه و چربی دارند گزینه مناسبی به حساب می‌آید. شوینده‌های ژلی خواص تسکین دهنده دارند و همچنین قرمزی و تحریکات پوست را نیز از بین می‌برند. بعضی از پاک کننده‌های پوستی دارای دانه‌های لایه بردار و عصاره‌های مرطوب کننده هستند و می توانند برای رفع سایر مشکلات پوستی بسیار مناسب و موثر باشند.

یکی از ژل شستشوی که مناسب برای پوست های مستعد آکنه و چربی است ژل شستشو ضد جوش و آکنه صورت نوتروژینا پوست چرب مدل Sivilce Karsiti می باشد.

این ژل شستشو ضد باکتری و ضد التهاب بوده و جوش‌های سرسیاه و ملتهب پوست را بهبود خواهد داد. این ژل شستشو بدون ایجاد خشکی و کشیدگی روی پوست، آن را به طور کامل پاکسازی خواهد کرد، این ژل شستشو به مرور منافذ باز پوست را کاهش می دهد و پوست را شاداب و یکدست خواهد کرد. در فرمولاسیون این محصول از چربی، روغن معدنی، فتالات، سولفات و همچنین مواد صابونی استفاده نشده‌ است.

اگر تمایل به خرید این محصول را دارید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

تفاوت میان ژل شستشو و میسلار واتر در چیست؟

همه ما می‌دانیم که ژل شستشوی صورت و میسلار واتر در گروه محصولات پاک کننده صورت قرار دارند ولی تفاوت میان این دو محصول در چیست؟ ژل شستشوی صورت در واقع عملکردی شبیه به صابون دارد یعنی بعد از زدن آن به پوست کف می‌کند و خاصیت پاک کنندگی قوی دارد. این محصول بعد از استفاده به آبکشی نیاز دارد و همچنین تعادل و ph پوست را از بین نمی‌برد.

بافت میسلار واتر خیلی شبیه به آب است و بعد از استفاده از آن هیچ احتیاجی به آبکشی نخواهید داشت. هر دوی این محصول‌ها می‌توانند پوست را به صورت کامل از آلودگی پاک کنند ولی میسلار واتر در مقایسه با ژل شست و شو قدرت پاکسازی کمتری دارد و سطحی‌تر کار می‌کند. یعنی اینکه اگر آرایش سنگینی داشتید و زمان طولانی را در محیط بیرون گذراندید نمی‌توانید برای پاک کردن پوست آلوده‌ تان تنها از میسلار واتر استفاده کنید.

میسلار واتر یک نوع آرایش پاک کن است که فرمولاسیون آن رنگ آرایش را در خودش حل می‌کند و نمی‌تواند به صورت عمیق منافذ پوست را پاکسازی کند. به خاطر همین باید حتماً بعد از میسلار واتر از ژل شستشوی مناسب استفاده کنید تا روتین پوستی شما تاثیر بیشتری داشته باشد.

تفاوت میان ژل شستشو و میسلار واتر در چیست؟

اول میسلار واتر یا ژل شستشو؟

میسلار واتر پاک کننده ای بر پایه آب می‌باشد که دارای مولکول‌های میسل است. این مولکول‌ها توانایی این را دارند که آلودگی و مواد آرایشی و چربی را از سطح پوست به خودشان جذب کنند و در خود حل کنند. میسلار واتر برای پاکسازی آلودگی‌ها و آرایش سطح پوست مناسب است و نیاز به شستشو با آب را ندارد.

ژل شستشوی صورت یا همان فیس واش یک شوینده می‌باشد که آن را با آب ترکیب می‌کنند و سپس کف می‌زند. این کف باعث این می‌شود که آلودگی‌های عمقی پوست از جمله چربی‌های اضافی، باکتری‌ها و سلول‌های مرده از منافذ پوست خارج شوند. ژل شستشو برای تمیز کردن عمیق پوست و حفظ تعادل و ph آن مناسب می‌باشد.

بعد از اینکه تفاوت میان میسلار واتر و ژل شستشو را بررسی کنیم باید به این سوال پاسخ دهیم که اول میسلار واتر را باید استفاده کرد یا ژل شست و شو؟ اگر می‌خواهید پوستتان را به صورت کامل پاکسازی کنید بهتر است که اول از میسلار واتر برای پاکسازی کامل صورت و حذف آلودگی‌ها و آرایش سطحی استفاده کنید بعد از آن با استفاده از ژل شستشو و آب پوستتان را عمیقاً تمیز کنید. در آخر با استفاده از یک حوله نرم پوستتان را می‌توانید خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *